Autor Zpráva
majo80
Profil *
Zdravím.
Ako je možné (a či vôbec) otestovať formulár, ktorý obsahuje nejakú ochranu proti spam botom?
Teda vytvorím si registračný formulár, dám tam vlastnú ochranu a ako zistím či je funkčná? Viem že časom na to prídem, až sa na môj web boti dostanú, ale to môže trvať veľmi dlho. Dá sa to nejako otestovať ihneď?

Majo
Keeehi
majo80:
Zkusit se chovat jako robot a odesílat formulář s nejrůznějšími hodnotami? Co jiného by jsi chtěl slyšet.
majo80
Profil *
Keeehi:
Skôr ma napadlo zadať niekde url toho formulára a spustiť robota. Potom by som si len skontroloval v DB či sa mu podarilo zaregistrovať.
Keeehi
majo80:
Lepší bude, když ukážeš odkaz na registrační stránku a někdo se na to podívá a zhodnotí úroveň zabezpečení. Bezpečnost není vlastnost ale míra tzn. že každé zabezpečení jde obejít, jde však o to, kolik to dá práce.
majo80
Profil *
Keeehi:
Viem že všetko sa dá prekonať, ale mne ide skôr o botov, ktorí sa potulujú po internete a narazia na formulár tak ho vyplnia a odošlú. Proti užívateľskému spamu sa veľmi účinne brániť nedá. A pochybujem že bude niekto vytvárať robota len preto aby dokázal odoslať automaticky môj formulár.
Keeehi
majo80:
Tak udělej to samé. Vyplň ho a odešli a uvidíš výsledek.
Pokud tam máš captchu, tak ji vyplň špatně, pokud tam máš něco jako kolik je 2+3 tak to taky vyplň špatně. Nic víc moc otestovat nemůžeš.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: