Autor Zpráva
Bertram
Profil
Ahoj,
mám netradiční požadavek a to otevírat pdf soubory, které mají uživatelé uložené na svém disku, ale nevím, jak k tomu prohlížeč donutit, poradíte?
Jde o soubory, které nejsou volně šířitelné a já vlastně pomocí prohlížeče vytvářím organizér a třídění dle parametrů.
mimochodec
Profil
Prohlížeč k tomu z pozice tvůrce stránky nedonutíš. Jak prohlížeč naloží s pdf souborem, záleží na jeho nastavení.
Alphard
Profil
Tak ti uživatelé si je zobrazit mohou, ale musíte znát jejich cesty. Znáte je?
Mistr
Profil
Bertram:
Obávám se, že tento způsob není možný. Nebo se pletu?
Bertram
Profil
Děkuji za reakce, cestu by si mohl každý nastavit sám, pokud by měl zájem si tento soubor otevřít přímo z prohlížeče.
Soubory jsou ke stažení na jednom serveru, samozřejmě za poplatek. Tyto pdf soubory spadají pod zákon 22/1997 Sb
a jsou zabezpečené proti otevírání z jiného PC, než který má jejich zákazník u nich zaregistrovaný.
Platnost tohoto certifikátu je vždy na rok atd.. to ale uvádím jen pro pochopení problému.
Tyto soubory mají vždy formát číslo.pdf, já mám naparsované detaily těchto souborů a různě s němi manipuluji pro snadné vyhledávání.
Chtěl bych mít možnost tento soubor přímo otevřít z prohlížeče, jen nevím jestli to vůbec jde.
mimochodec
Profil
Bertram:
Chtěl bych mít možnost tento soubor přímo otevřít z prohlížeče, jen nevím jestli to vůbec jde.

Prohlížeč k tomu z pozice tvůrce stránky nedonutíš. Jak prohlížeč naloží s pdf souborem, záleží na jeho nastavení.
Bertram
Profil
mimochodec:
Prohlížeč k tomu z pozice tvůrce stránky nedonutíš. Jak prohlížeč naloží s pdf souborem, záleží na jeho nastavení.
Nevadilo by mi, kdyby se tento soubor otevřel normálně v prohlížeči, stejně jak se děje, pokud je tento pdf soubor uložen na serveru.
Je mi jasné, že asi nebude žádoucí, aby například javascript měl možnost volného pohybu po disku na klientském počítači, ale doufal jsem, že by třeba šlo,
že by si klient nastavil v prohlížeči nějakou vyjímku, nebo tak něco.
mimochodec
Profil
Bertram:
V opeře můžeš nastavit, aby se pdf otvíraly operou, externím prohlížečem nebo stahovaly. Jak jsou na tom ostatní prohlížeče, nevím. Ale ani v opeře toto nemůžeš nastavit extra pro nějakou specifickou adresu.
weroro
Profil
Na toto by bola najvhodnejšia aplikácia na mieru (EXE) , ktorá by bola distribuovaná rovnako ako PDF súbory. Každý registrovaný by mal svoje ID a toto ID by sa nastavilo v aplikácii a pomocou tohto ID by ste mohli Vy alebo aj samotná aplikácia kontrolovať potrebné záležitosti priamo v PC užívateľa.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0