Autor Zpráva
image
Profil *
Prosím, jak umístit obrázek přes obrázek? Mám image 50x50px a přes nej chci umístit transparentní image 50x50px s motivem, takže motiv bude vidět a i to co je pod ním. děkuji
jenikkozak
Profil
image:
Prosím, jak umístit obrázek přes obrázek?
Můžeš na to využít pozicování.
margin
Profil *
Pokud jsou rozměry shodné, je nejjednodušší dát na stránku transparentní obrázek a jako pozadí použít běžný obrázek. Nevýhodou bude, že na stránce bude transparentní obrázek, což se projeví třeba při tisku, při vypnutých stylech...

Máš nějaký důvod, abys obrázky nesloučil rovnou v nějakém grafickém programu?
Str4wberry
Profil
Pokud mají mít oba obrázky stejný rozměr, lze použít normálně CSS background pro <img>.
image
Profil *
No, použít background pro <img>, také mě to napadlo, jenže když použiji v css backgroung tak to je pod, tudíž obrázek není vidět, ale ja bych potřeboval přesný opak. Vemte si, že chci mít na stránce několik různých obrázků např. 50x50, a aby každý měl v levém horním rohu stejné logo, tzn. překryji každý obrázek transparentním obrázkem 50x50 s logem. Jenže to by musel být background v css uveden vlastní obrázek a né ten transparent s logem.
Nevím, jestli to popisuji srozumitelně...
Str4wberry
Profil
Aha, v tom případě by se z toho stala taková ochrana obrázků před kopírováním. :–)

Můžeš tedy použít řešení z #2. Všechny obrázky obalit třeba <div>em a do něj dát absolutně posicovaný <span>, co vytvoří efekt překryvného obrázku. Bude to mít jednu nevýhodu oproti sloučení loga s obrázkem — v místě překryvného obrázku se to pro uživatele nebude chovat jako obrázek.
marcus33cz
Profil
Presne jak psal jenikkozak - pozicovani je na to nejlepsi. Bezne se to tak dela pri generovani map v nekterych aplikacich.

Chces napriklad vybrat nektere kraje na mape Ceska, tak (at uz PHP nebo Javascriptem) se vzdy zobrazuji a skryvaji elementy na stejne pozici (span nebo div).

Samozrejme je dobre pouzit PNG s transparentni (alfa) vrstvou.
Str4wberry
Profil
Zrovna na kraje ČR je typově jiné řešení než použití klikací značně nepřesné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0