Autor Zpráva
Robo
Profil
Zdravim,

mam doma server, kde robim web stranku. Cesta cez prieskumnik na web server je \\192.168.*.*/web/index.php pricom cez webovy prehliadac je to priamo 192.168.*.*/index.php. Moj problem spociva ze mam iste data, ktore mam ulozene na inom zvazku ako na zvazku "web" a potrebujem ich pouzit na mojej webovej stranke. Proste ked mam na servey prikl. zvazky "data", "web" a potrebujem subory zo zvazku "data", tak k nim nemozem pristupovat typu src="192.168.*.*/data/..." pretoze html hlada tento priecinok v zvazku "web". Som docela zufali v tejto veci.

Vdaka,
Robo.
peta
Profil
Zmenit nastaveni programu pro web server? Tam nekde bude receno, ze vychozi stranka pro web bude /web/ a bude tam zakazano chodit ho jinych stranek. Tam treba pak pridat, ze se smi navic do slozky data.
Pro hledani souboru bych pouzil slova jako: deny (zakazat), web (nazev slozky)
Pro google pak mozna jeste htaccess.
Priste zkus napsat, jaky pouzivas program pro web server, treba :)
Joker
Profil
Robo:
Toto není možné, webový server má přístup jen k souborům, které jsou v adresáři určeném pro web.
Je tedy nutné sobory nakopírovat „na web“.
Nicméně webový server není dělaný na normální sdílení souborů, na to by bylo mnohem lepší použít klasické sdílení v síti anebo FTP.

Ovšem skripty na straně serveru (například PHP), protože mohou přistupovat i normálně k souborovému systému serveru (zatímco webový prohlížeč jde přes HTTP a webový server), by takové soubory mohly číst i zapisovat do nich. Ovšem bylo by nutné těm skriptům správně nastavit přístupová práva.
kubik
Profil
Já myslím, že to jde - mám to u sebe nastavené. A sice pomocí symlinku a pochopitelně správných přístupových práv (linux).

Předpokládám, že Robo provozuje server pod Windows a tam o funkčností symlinků moc nevím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0