Autor Zpráva
strambm
Profil
Zdravím,
pracuji zrovna na jednom projektu u kterého využívám nejnovějších vymožeností. HTML5, canvas, webGL, JAVA...takže se nebráním použití i jiných metod. Funkčnost by měla být u nejnovějších majoritních web prohlížečů...IE 9+

O co jde?
Mám mnoho dat, které jsou na serveru (ve výsledku něco kolem 1GB...samozřejmě vždy pracuje jen s něčím). A přemýšlím jaké řešení je nejlepší, aby mi uživatélé neDoSovali server.
Aby uživatel stahoval data stále dokola je blbost. Aby je stahoval všechny taky. První použití bude náročnější a bude tahat potřebné data, které někde uloží. Pak by to chtělo taky nějakou frontu, která bude řídit stahování při větším návalu nových příchozích, aby mi server nesletěl. Taky mi připadá divné to házet do aplikačních cache.
Tvorbou složitých webových aplikací se zabívám už dlouho...nikdy jsem ale nepracoval s takovým množstvím dat.
Nějaké nápady?
Díky.
l564
Profil
A co třeba zkusit cache na straně serveru? Něco obdobného to má diskusní script phpbb, cachuje na straně serveru.
strambm
Profil
l564
Díky za odpověď.
Tady nejde o výpočetní čas. Většinu práce dostanu ke klientovi takže na server nejsou vynakládány takové nároky. Spíše jde o různé typy souborů, které se musí dostat ke klientovi...počítejme, že klient vůbec nepracuje se serverem. Např. server má strašně moc obrázků a když o nějaký klient požádá...dostane ho. Pokud je však těch obrázků opravdu hodně a klientů ještě více...začíná být problém.
Nebo je řeč o jiných keších?
Dík.
l564
Profil
Ano řešil jsem taky takový problém a přesně s obrázkama :). A nakonec jsem zrušil cachování úplně, a udělal jsem to jako stránkování. Klienti jsou spokojení, já jsem spokojenej, a server je taky spokojenej.
strambm
Profil
l564:
Můžu poprosit o rozvedení?
Joker
Profil
strambm:
V závislosti na typu dat by možná stačilo využít cache prohlížeče, třeba obrázky si umí prohlížeč ukládat do cache sám.
Třeba online mapy jsou přesně ten případ, obrovské množství dat, většinou obrázků, uživatel si stahuje to co aktuálně potřebuje a prohlížeč si to zároveň ukládá do cache.
strambm
Profil
Joker:
Jojo...to vím, ale takový 3D obsah?
l564
Profil
Stejně jako se cachuje Street View
peta
Profil
"Tvorbou složitých webových aplikací se zabívám už dlouho"
To tu vetu hodne zpochybnuje.

Obrazky a 3d obrazky jsou data. Prichystej uzivateli data, aby je rychle stahl. Gzip? Base64 (narust 4:3) a do jedne velke nudle? Ale, pro velke mnozstvi malych obrazku to nevadi. Diskove pole? Zkousel jsi na stranky https://developers.google.com/speed/pagespeed/ ? Treba by ti poradil dalsi moznosti. Nebo treba udelat extra server na obrazky. Pripadne vyuzit jiz hotove uloziste na jinem webu. Zkousel jsi ty obrazky spojit do jednoho a menit pouze polohu zobrazeneho vyrezu? (css background position)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0