Autor Zpráva
zelenymuzik
Profil
Ahoj, prosím pomoct s antispamovou ochranou. Starám se teď o stránky www.horopedie.cz a přibývají tam každý den stovky uživatelů a stránek. Kdosi mi tam napověděl, že mám nainstalovat http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:VisualMathCaptcha, ale vůbec netuším kam mám co dát:)
Juandev
Profil
zelenymuzik:
No, jak říká nápověda:
1) stáhnout
2) nahrát do root/extensions/VisualMathCaptcha - to nápověda bohužel neříká
3) vložit do souboru LocalSettings.php řádku: require_once( "$IP/extensions/VisualMathCaptcha/VisualMathCaptcha.setup.php" );

Ale jak je napsáno, je potřeba mít GD module. Což nevím co je. Zeptej se na kanále PHP.
Rellik
Profil
Juandev:
GD module. Což nevím co je. Zeptej se na kanále PHP.
GD module je knihovna starající se o vykreslování obrázků pomocí PHP. Není třeba se ptát, na všech servrech by měla být nainstalovaná. Pokud si vytvoříš soubor, dejme tomu info.php a do něj dáš jen kód
<?php
phpinfo();
?>
Zobrazíš si ho v prohlížeči, tak uvidíš jestli tam je podpora 'GD Support' - určitě bude.. ;)
Juandev
Profil
Juandev:
3) vložit do souboru LocalSettings.php řádku: require_once( "$IP/extensions/VisualMathCaptcha/VisualMathCaptcha.setup.php" );
Ještě to doplním. Ta řádka se vkládá nakonec a je dobré si ji popsat. V PHP se může vložit poznámka na novou řádku s hashem (#) na začátku.
Rellik
Profil
Juandev:
V PHP se může vložit poznámka na novou řádku s hashem (#) na začátku
Mimo # jsou i další typy poznámek... ;)

<?php
/* nějaká poznámka 
i na několik 
řádků
*/
require_once( "$IP/extensions/VisualMathCaptcha/VisualMathCaptcha.setup.php" ); // poznámka na konci nějakého řádku scriptu

// obyčejná jednořádková poznámka za kterou už nemůže být část kódu
/* obyčejná jednořádková poznámka */ echo "za kterou může být nějaký kód...";
# mřížková poznámka.
?>
Juandev
Profil
Rellik:
Mimo # jsou i další typy poznámek... ;)
:-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0