Autor Zpráva
Majkelju
Mám v CSS nastaveno repeat-y, center. Problém je, že se obrázek opakuje těsně pod sebou. Margin ani padding mi nefungují. Jde nějak nastavit, aby se mi background-image opakoval třeba po 500px nebo prostě byl na každé straně jen jednou?
panther
Majkelju:
bud se opakuje, nebo neopakuje, pocet opakovani nastavit nelze.

Moznosti, jak to udelat, je vice, nejsnazsi bude dat jednomu elementu pozadi na „top left“, druhemu na „top right“.
Majkelju
panther: Teď nevím, jaké elementy myslíš...jde mi jen o jeden obrázek... Ale rád bych, aby jeho opakování nebylo tak nahuštěné, ale aspoň s nějakým rozestupem... Moje představa je, že na každé straně budu mít uprostřed průhledné logo.
mimochodec
Majkelju:
A je problém to odsazení udělat okrajem v rámci toho obrázku?
Majkelju
mimochodec: Myslíš jako že bych měl obrázek třeba 100x900 ? To by asi možnost byla, jen aby to pak nebylo moc velký...
mimochodec
Majkelju:
Formát gif si s velikostí poradí. Jpeg míň, ale pořád ještě uspokojivě. Chci říct, že nárůst datové velikosti nebude odpovídat ploše obrázku a v případě gifu se bude spíš blížit nule.
Majkelju
Rád bych to nechal v png, ale to bude asi podobný....tak díky, myslel jsem, že to půjde nějakou css cestou, ale takhle by to taky nemělo zabrat moc času :)
mimochodec
Png je moderní formát, ten si s tím poradí určitě.
panther
Majkelju:
jde mi jen o jeden obrázek
...ale na dvou mistech, na pozadi.

Jednou ho muzes dat treba k html, podruhe treba k body. Bavime se ale obecne o veci, o ktere se obecne baivt nelze... Ukaz, co chces udelat a pak muzeme najit nejake reseni.
Majkelju
Jednoduše chci udělat vodoznak, nebo jak to nazvat... mít opakující se background, ale nastavit mu takové parametry, aby na každé straně výsledného pdf byl jen jednou....Ale asi bude nejsnazší udělat to pomocí toho obrázku s okraji...

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: