Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Dobrý den,

dostal jsem za úkol yvtvořit online nápovědu k web aplikaci (psáno v PHP a JS), nikdy jsem o to ale ani vzdáleně nezavadil... Co bych k tomu měl použít, jak to provést? Myšlenka je taková, že po kliknutí na určité tlačítko v hlavním menu se otevře nějaké rozhraní s tou nápovědou, kde budu moct vyhledávat v rejstříku atd...
TomasJ
Profil
Ahoj. Z hlediska PHP k tomu snad využiješ pouze funkci
echo
Co se týká JavaScriptu, tak nejšpíš
document.getElementById();
document.write();
možná i
document.createElement();
window.open();
window.close();
No a hlavně znalosti HTML. ;)
Vše (kromě PHP, které se řeší dost tady na diskusi a má i FAQ), najdeš na stránce www.jakpsatweb.cz. Mně to v začátku pomohlo hodně moc. :)
Majkelju
Profil
TomasJ:
A neexistuje nějakej program, kterej bych pak spustil přes PHP? Něco jsem našel, ale nevím, co z toho vybrat a jestli se to vůbec dá použít na to, co potřebuju. Šéf totiž nechce, aby to byla obyčejnej text, chce tam ten rejstřík atd...podobně jako má windowsácká nápověda...


Programy, co jsem našel a vypadají možná použitelně: Shalom Help Maker a Microsoft Help 1.4... bylo jich víc, ale buď to nebyl freeware nebo to bylo spíš pro .NET. Ale i tak nevím, jestli jsou ty dva programy vhodný, proto se radši ptám tady, kde s tím možná někdo má zkušenosti :)
shaggy
Profil
Majkelju:
Šéf totiž nechce
Najprv by si si mal (ale hlavne tvoj šéf) ujasniť, čo vlastne chceš. Či to má byť webová nápoveda (napísaná napr. v php), alebo to má byť desktopový program. A myslím, že šéf vie, koho si najal, ak si webový programátor, nedá ti predsa robiť desktop aplikáciu, nie?
Majkelju
Profil
shaggy:
On totiž nemá představu, jak se to technicky provede, on jen ví, jak chce, aby to zhruba vypadalo a co to mělo za funkce...
panther
Profil
Majkelju:
a kde je problem? Pokud mas nejake znalosti HTML, chybi mi tu konkretni dotaz/problem.

Pokud ty znalosti nemas a vubec nevis, jak neco takoveho vytvorit, rekni sefovi, ze nejsi koder/programator. Pak je otazka, proc to dava za ukol tobe, jestli s tim nemas nic spolecneho.
Majkelju
Profil
panther:
Není mi jasné, jak tam udělat to indexování atd.... Jak jsem psal, nikdy jsem to nedělal a nemám představu jak, tak se ptám tady, abych se do něčeho nepustil a pak zjistil, že to dělám od začátku špatně. Protože mi je jasné, že jde o víc, než napsat pár html stránek s textem a odkazy.
panther
Profil
Majkelju:
idealni postup by byl treba takovy, ze bude mit v DB ulozene jednotlive body napovedy.

Tabulka bude obsahovat id | nazev | obsah
Adresa bude vypadat asi takhle: napoveda.php?id=123

Ted uz ti je asi jasne, co s tim. V rejstriku si z DB vytahnes nadpisy a vytvoris odkazy s danymi IDcky, v detailu pak zobrazis cely text napovedy pro danou stranku.

To, co pisu, je pro jednourovnovou napovedu, pokud bys ji chtel strukturovat, budes si muset v DB ukladat jeste rodice dane stranky...

K nakopnuti spravnym (a jednim z mnoha) smerem by ti to melo stacit.
TomasJ
Profil
Majkelju:
Druhá možnost (pokud vůbec s DB neumíš), jsou soubory a jejich načítání přes PHP
file_get_contents();
include();
bylo by to obdobné jak od panthera, ale pracovalo by se se soubory a nadpisy by byly již v souborech.
Majkelju
Profil
Díky, to mi myslím stačí :) šlo mi hlavně o to zjistit, odkud mám začít...databáze nejsou problém ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0