Autor Zpráva
ehm
Profil *
Zdravím,
viem že môžem priradiť body viac pozadí naraz
background: url(a.png), url(b.png);
ale dá sa kontrolovať pozícia týchto pozadí napríklad tak že prvé bude len prvých 300px a druhé bude zbytok?
margin
Profil *
ehm:
môžem priradiť body viac pozadí naraz
Ale nefunguje to ve všech prohlížečích. Jde to objít tím, že dáš jedno pozadí HTML, další pozadí BODY. Pokud to potřebuješ jinde nebo potřebuješ více pozadí, vložíš další element, třebas DIV.

ale dá sa kontrolovať pozícia týchto pozadí napríklad tak že prvé bude len prvých 300px a druhé bude zbytok?
Nedá. Jde to obejít, že obrázek bude mít velikost 300px.
Nicolas
Profil *
ehm:
No mě se podařilo aby fungovaly 2 pozadí tak jak máš v příkladu. Jedno 100px vysoký a opakuje se horizontálně a druhý se opakuje pod prvním verikálně. Zápis s pozadím do html a body mi nefungoval, všechno se překrylo tím nadřazeným i přes nastavení z-indexu.
zápis vypadá takto:
background-color: silver;
background-image: url(imga.jpg),  url(imgb.jpg);
background-position: top, center 573px;
background-repeat: repeat-x, repeat-y;
Nerozumí tomu IE8, vykreslí jen to první pozadí. FF, Chrome a IE9 to umí zbytek nevím.
panther
Profil
Nicolas:
Nerozumí tomu IE8, vykreslí jen to první pozadí. FF, Chrome a IE9 to umí zbytek nevím.
dve pozadi zatimnemaji dostatecnou podporu ze strany prohlizecu, proto se toto reseni nepouziva. Resi se to prirazenim dvou pozadi dvema ruznym elementum.
Nicolas
Profil *
panther:
"Resi se to prirazenim dvou pozadi dvema ruznym elementum."
JJ bohužel jsem narazil na malý problém s pozicováním (rozahování stránky atd.) Zamotal jsem se do toho tak, že jsem nakonec zvolil ta pozadí tak, že mi moc nevadí, pokud se vykreslí jen to první a druhý se ignoruje. Což funguje všude kde jsem testoval.
panther
Profil
Nicolas:
J bohužel jsem narazil na malý problém s pozicováním (rozahování stránky atd.)
kdyztak ukaz, s cim kde mas problem, opravime to. Nemelo by to byt na dele nez par okamziku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nicolase:
Nerozumí tomu IE8, vykreslí jen to první pozadí.
O tom docela pochybuju. Řekl bych, že se celá deklarace background-image ignoruje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0