Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda lze nějak řešit následující situaci:

Vytvořím aplikaci v Javascriptu a HTML5 a veškerá data si budu ukládat do lokální databáze ("prohlížeče"). Aplikaci poté například pomocí PhoneGap převedu do nativní a nainstaluju na mobilu. Aplikaci otevřu, uložím nějaká data pomocí JS do databáze a aplikaci zavřu. Otevřu ji znovu a tyto data budu, nebo nebudu mít dostupné? :o)

Zatím jsem to vyzkoušel jen pomocí programu BlueStacks App (jakýsi emulátor androidu) a tam se to to bohužel nefunguje. Data uložená do db jsou dostupná jen počas otevřené aplikace. Po její zavření a znovuotevření již ne.


Jak tedy situaci řešit, pokud chci aplikaci psát v JS a poté ji převést do nativní? Kam ukládat data?


Děkuju za tipy.
Keeehi
Profil
slovakCZ:
Aplikaci poté například pomocí PhoneGap převedu
Ale na tom zrovna záleží nejvíce. Na kvalitě konvertoru záleží přece nejvíc.
slovakCZ
Profil
Keeehi:
phoneGap je jediny jednoduchy online nastroj, na ktery jsem narazil a cetl jsem o nem jen dobre clanky. Zatim mi slo jen o to, otestovat, zda to vubec funguje a jak pisu, narazil jsem na problem s uchovavanim dat v takoveto aplikaci. Tvou odpoved jsem moc nepochopil. Nehledam nyni neco, cim budu JS aplikace konvertovat do nativnich aplikaci, zatim jsem ve fazi "zjistovani co vse je nasledne s takovou aplikaci mozne delat". Travit dny s hranim se s konvertorem se mi v tuto chvili nezda efektivni, pokud napises, ze ten a ten konvertor zajisti, ze si aplikace bude uchovavat data i po vypnuti v localDB, tak budu vede, ze problem je v konvertoru, zatim se mi nepodarilo ani zjistit to, zda je to vubec realne.
Keeehi
Profil
slovakCZ:
zatim jsem ve fazi "zjistovani co vse je nasledne s takovou aplikaci mozne delat"
Ale to právě záleží na tom, jaký konvertor si vybereš. S tou aplikací můžeš dělat jen to, co konvertor zvládne převést a co všechno zvládne převést, to záleží na kvalitě toho konvertoru. Takže naopak. Nejdříve by jsi měl najít různé konvertory a zjistit, který pak budeš používat Rozhodnout se pro nějaký na základě recenzí, doporučení, vlastních testů a ten pořádně prozkoumat, když nebude vyhovovat, tak pořádně prozkoumat druhý nejlepší a tak dále a třeba se nakonec vrátit i k prvnímu.
S žádným takovýmto konvertorem nemám zkušenosti, avšak aplikace v telefonu běžně pracují se soubory a ukládají si informace. Nevidím žádný technologický problém, proč by to ta vygenerovaná aplikace neměla umět. Tudíž bych řekl, že podpora lokálního uložiště bude záviset na vybrání konvertoru.
slovakCZ
Profil
ok, už tvému prvnímu příspěvku rozumím. Zjistí si možnositi, zatím děkuji!

ps. pokud by tady byl někdo, kdo s tím má zkušenosti, uvítám jeho názro :o)


Zatím díky!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0