Autor Zpráva
hewi
Prosím vás mám dotaz,
zkouším rúzné typy menu, nalevo, napravo, abych měl přehled o všem možným, ale stále u tohoto nemůžu přijít na to jak to dát vedle sebe. - mám to totiž pod sebou.
Centrované to mám, porad davam display: inline a nepomaha to.
Prosim nejake nazory? Budu moc vdecny za kazdou radu. Děkuji Martin.
http://hewi.ic.cz/EGYPT/

Dáte mi i nějakou základni radu pro tvoreni menu? Porad se nekdy trapim, nekdy mi to nejde nalevo menu pod sebou, nekdy to zas nemuzu dat na stred vedle sebe. Jeste jednou dekuji.
Janča N.
zkoušel jsi float:left; / float:right;?
Float
hewi
Janča N.:
ano zkoušel, a nevím ani kam to dát, poradíš prosím ?
panther
hewi:
jak má vypadat druhé menu a kde má být? To jedno menu, které tam máš teď, je tak velké, že se vedle něj nemá druhé kam vejít.

Nejlépe ukaž, jak by to mělo vypadat na obrázku, pak můžeš dostat přesnější řešení - jinak samozřejmě float je správná rada.
hewi
panther:
Promiň nebylo to teď vidět, jsem něco zkoušel a opět se mi to nepodařilo.
http://hewi.ic.cz/EGYPT/ nyní mrkni na tu stránku, mam to menu pod sebou a nevím kam dat presne ten float aby to bylo vedle sebe a pod obrazkem.

Muzes mi dat nejakou radu ohledne tvoreni menu? Jestli je to dobre vedle sebe a na centru? nebo pod sebou a vlevo ?
Nebo jestli muzu poprosit nejake zakladni body ktere bych mel znat k tvoreni menu na stred vedle sebe, ci doleva nebo doprava pod sebe :)
Děkuji za každou radu :)
panther
hewi:
Předpokládám, že nechceš 2 menu, ale jedno, kde budou dva řádky (nadpis položky a její popis). Je to tak? Pak třeba takto.

<style>
menu {width: 980px; margin: 0 auto; overflow: hidden;}
menu li {float: left;}
menu li a {display: block; padding: 5px 10px; text-align: center; color: #000}
menu li span {display: block; color: #555}
</style>
<menu>
    <li><a href="">text <span>podtext</span></a> 
</menu>
hewi
Dobře děkuji, vyzkoušeno :) ;)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: