Autor Zpráva
deFermat
Profil
Zdravím,
používám webhosting na kterém je sice CRON, ale nevyhovuje mým požadavkům - potřebuji spouštět PHP skript resp. načítat jednu stránku každých 10 vteřin vždy v pracovní dny od 15:30 do 22:00, potřebuji to co nejdříve nejlépe do zítřka a momentálně nemám prostředky pro změnu hostingu nebo přechod na VPS.
Napadlo mě, že by se stránka mohla načítat z nějakého jiného serveru, který umožňuje toto spouštění dle zvolených parametrů, takovou službu jsem ale nenašel (WebSurf používat nelze, protože je potřeba pravidelného a stabilního načítání).
Možná by to bylo možné nějak obejít přímo na hostingu, ale nic jsem nenašel.

Děkuji předem za odpovědi.
nevimco2
Profil
Dočasné řešení by bylo napsat nějaký ednoduchý rpográmek na míru který by stránku sám otevíral.
Něco jako e Windows Forms WebBrowser.
shaggy
Profil
deFermat:
Možno by bolo najlepšie napísať, čo sa snažíš dosiahnuť. Spúšťať cron každých 10 sekúnd mi nepríde ako správne riešenie a vo väčšine prípadov sa to dá urobiť inak (lepšie).
deFermat
Profil
shaggy:
Jde o ukládání ceny a objemu akcie z Google Finance do MySQL.
nevimco2
Profil
Pokud se uživateli zobrazují výsledky přes PHP tak za ceny snížení rychlosti by se daly informace stahovat při každé návštěvě. Ale to je opravdu jen nouzovka.
Keeehi
Profil
$time=time()+3600;
while ( time() < $time ) {
    if ( time()%10 == 0 ) {
        get_headers("http://example.com/script-pro-spousteni.php");
    }
    sleep(1);
}
Je to taková opravdu nouzovka. Záleží pak na rychlosti odpovědi googlu a na nastaveném limitu pro dobu běhu scriptu.
deFermat
Profil
nevimco2:
Stránka slouží pouze jako spouštěč skriptů, které se starají o přenos do MySQL, tudíž se na ní nic nezobrazuje a uživatel se na ní nemá dostat.
deFermat
Profil
Tak by bylo asi nejlepší využít CRONu na hostingu 1/h a načíst záznamy z uplynulé hodiny, nenašel jsem ale způsob jak data čerpat - nabízejí se minimálně zdroje jako Google Finance a Yahoo! Finance, problém je s formulací URL a pak zpracováním v PHP.
Jsou nějaké nápady odkud brát a jak zpracovat?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0