Autor Zpráva
Freesmeki
Profil
Zdravím! Již nějakou dobu pozoruji tyto "slideshow" na různých stránkách. Dám sem příklad ze stránky Applu:Příklad - Je to ten obrázek napravo, jsou pod ním ty "puntíky", kterýma to přepínáte. Viděl jsem už i automatickou. Zkoušel jsem zdroják, ale mají tam asi nastaveno něco v externím .css souboru, a to nemohu najít. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím?
Díky za radu!
Petr_D
Profil
.gallery .dots-nav li a { 
background: url("http://images.apple.com/global/elements/slider/dot20070414.gif") no-repeat transparent;
display: block;
height: 8px;
text-indent: -9999px;
width: 8px;
}


<nav>
<ul class="dots-nav">
<li>
<a class="gallery-hero active" href="#gallery-hero-1">
</li>
<li>
<a class="gallery-hero" href="#gallery-hero-2">
</li>
<li>
<a class="gallery-hero" href="#gallery-hero-3">
</li>
<li>
<a class="gallery-hero" href="#gallery-hero-4">
</li>
<li>
</ul>
</nav>
Freesmeki
Profil
Díky ale nechce mi to fungovat...

Tak mi to ukazuje jen ty "puntíky"....ale ne ty obrázky...

Co se týče toho zdrojáku co si mi tu napsal - tak vrchní část jsem hodil do externího .css souboru a to spodní do <body> ale nechce mi to jet:(
______________________________________________________________

Pochopil jsem správně když jsem na to koukal, že ty puntíky fungují jako "dá se říci ODKAZY" na stránky s různými obrázky? Pak tedy ale nechápu, jak se mohou automaticky měnit a jakto že se nemění nic v adresním řádku prohlížeče.... tím myslím apple.com/itunes/#gallery-hero-1 -> apple.com/itunes/#gallery-hero-2, ....
Petr_D
Profil
Dokola se tam točí tyto stránky: http://www.apple.com/cz/itunes/includes/gallery-hero-3.html atd. Patrně pomocí javascriptu. Pokud se pletu tak mne někdo opraví.

Možná by se dala každa taková stránka načíst do iframu a odkazovat metatagem na následující, třeba po 7s. Nekonečný cyklus. Ale je to moje pouhá spekulace.
Freesmeki
Profil
Je to možné, ale jsem pouhý začátečník, takže toto asi neurobím:( Potřeboval bych spíše něco už hotového co bych si upravil svými obrázky atd...
Petr_D
Profil
Živá ukázka.
Freesmeki
Profil
Moc děkuji, a daly by se tam ještě nějak přidat ty "puntíky"?
Petr_D
Profil
"Puntíky" jsem do ukázky přidal. Je to asi hrozné řešení, ale chtěl jsem to zkusit.
Freesmeki
Profil
Dobře, opravdu moc díky, moc si mi pomohl -ještě v tom moc zběhlý nejsem:)

Jen ještě jeden problém - když to vše urobím, tak ten první obrázek - jenom ten první obrázek při PRVNÍM zobrazení (pak už se zobrazuje dobře) se zobrazuje výše než ty ostatní. Možná je to tím, že jsem iframe musel nastavit větší rozměry a to mnohem, než mají obrázky - protože když do html souboru vložím obrázek, tak mi ho to nehodí k hornímu okraji ale trochu dolů. Když jsem tedy zvětšil <iframe> tak se to zpravilo (jinak se tam zobrazovali "scrollbary"), akorát ten první to háže "správně" - tak jak jsem je původně zamýšlel všechny...

Hodil jsem no na stránky ale háže to tam nahoru reklamní bannery, takže nevím, zda to je OK, nebo to pořád dělá. UKÁZKA Možná to poznáš, nevím...
Petr_D
Profil
Tohle všechno ze stránek vymaž. Sweb.cz to tam dává automaticky a ty si to zkopíroval en bloc.
<div style="text-align: center;"><div id="sklik-banner" style="margin: 0 auto;text-align: left;"><script type="text/javascript" src="http://out-ng.sklik.cz/sklikcontext.js"></script>
<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
var winH=0;
var winW=0;
if (parseInt(navigator.appVersion)>3) {
    if (navigator.appName=="Netscape") {
    winW = window.innerWidth;
    winH = window.innerHeight;
    }
    if ((navigator.appName.indexOf("Microsoft")!=-1) || (navigator.appName.indexOf("Opera")!=-1)) {
    winW = document.body.offsetWidth;
    winH = document.body.offsetHeight;
    }
}
if ((window.top == window.self) || (winW > 400 && winH > 300)) 
{document.getElementById('sklik-banner').style.width = '728px';sklikBanner({ codeId: 179, formatId: 60, cborder: '000000', cbackground: 'ffffff', ctitle: '0000ff',ctext: '000000', curl: '000080', simg: 0, font: 2 });}
/* ]]> */</script></div></div>
Freesmeki
Profil
Už asi dobré, díky;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0