Autor Zpráva
Parsek96
Profil *
Obracim se na vas s prosbou o radu. Jakym zpusobem se dela reklama ve flashi? Nemam tim na mysli flash a animaci jako takovou, ale html, css ci js? Presneji tedy takove ty neprijemne reklamy, ktere jsou na strance ve forme banneru treba 300*250, ale pri najeti mysi se zvetsi na skoro celou obrazovku.
Parsek96
Profil *
Uvazoval jsem nad tim a napadl me tento postup.

Na strance je nekde v divu vlozeny flash. V okamziku najeti mysi pres se aktivuje javascript, ktery zobrazi jiny div, ktery ma absolutni pozicovani a je uvnitr velka verze flash. Pote bud po opusteni mysi, nebo po kliknuti, to opet javascriptem necham zmizet a zobrazit ten puvodni, maly.

Je tento myslenkovy pochod spravny?
panther
Profil
Parsek96:
sice jsem se s tímto typem reklamy nesetkal (možná adBlock), ale myšlenka uvedená v [#2] je v podstatě správná.

Vlastně mě nenapadá jiné řešení, které by toto umělo (flash je pro mě vzdálený kraj, možná by šlo samotné zvětšení při najetí myší udělat tam. Ale funkce je stejná jak popisuješ, při najetí zvětši rozměry, jen by teoreticky byl jen jeden flash).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Parseka96:
Myšlenkový pochod je správný, ale ten nejprimitivnější způsob, který člověka napadne — použít v JavaScriptu události onmouseover a onmouseout — by selhal. V okamžiku, kdy je kurzor nad flashem, jsou všechny myšoidní akce v režii flashe. Takže se to řeší tak, že sám flash volá při najetí/odjetí/zavření nějakou JS funkci, která je venku připravená a ta pak mění pozice a velikosti. Tvůrci flashových bannerů většinou mají pokyny, co a jak mají volat a dodávají samotné SWF, žádné JavaScripty nepíšou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0