Autor Zpráva
Brko
Profil *
Našel jsem spoustu dobrých programů, scriptů na evidenci emailů a odesílání HTML newsletterů, ale žádný zatím nesplňuje mé požadavky:

Potřebuji:
1) importovat emailové adresy s různých databází (automaticky zadáním SQL dotazu)
2) importované adresy by měl setřídit dohromady podle abecedy
3) adresy musí jít přidávat i ručně
4) měla by jít importovat databáze emailů na které se nesmí odesílat newslettery
5) tyto adresy by měly jít taktéž zadávat ručně

Většina programů má nedokonalý bod 1 a bod 4 a 5 vůbec neřeší.

Jde o to, že když si to dělám sám, stačí mně na to phpmyadmin a půl hodina času = databáze adres je hotová, ale nemám zastupitelnost.
Potřebuju aby člověk neznalý přišel k prohlížeči, zadal: www.adresy.cz/export a vyplivlo mu to přesně ty adresy, které potřebuje s tím, že je předtím mohl editovat, tj. vkládat nové, mazat, nastavit příznak neposílat.

Existuje něco takového? Případně jak to vyřešit: článek, diksuse? Nerad bych při psaní kódu na něco zapomněl. Třeba nevím jak vyřešit, aby se lidem co nechtějí dostávat emaily dál neposílali, když si poštu přeposílají na další email. Já pošlu email na petr@petr.cz, zákazník si ho přepošle na pavel@pavel.cz a nechce emaily dostávat a mně přijde info, že pavel@pavel.cz nechce emaily dostávat, ale já pavel@pavel.cz nemám ani v databázi :(

Díky
panther
Profil
Brko:
Já pošlu email na petr@petr.cz, zákazník si ho přepošle na pavel@pavel.cz a nechce emaily dostávat a mně přijde info, že pavel@pavel.cz nechce emaily dostávat
musi ti poslat z puvodniho uctu, nebo pripsat, o jakou adresu se jedna.

Kdyz ti odpovi z uplne jine, nez ne kterou jsi psal, samozrejme neni v tve moci dopatrat, o jakou adresu se jednalo.

Jde o to, že když si to dělám sám, stačí mně na to phpmyadmin a půl hodina času = databáze adres je hotová, ale nemám zastupitelnost.
pokud jsi programator, coz tak vypada, nezabere ti mnoho casu napsat administracni rozhrani na tech par akci s adresami, ktere nyni delas rucne.

Jinak jsou i ruzne newsletterove aplikace, u nas se pouzival mailchimp (podivej se, jestli presne splnuje tvoje pozadavky, ja osobne s nim nepracuji). Bude se pravdepodobne jednat (alespon od nejakeho poctu kontaktu) o placeny program.
Brko
Profil *
panther:
diky za info. ano, problem neco takoveho napsat neni, ale je problem to vymyslet a hlavne na nic nezapomenout. myslel jsem ze by mne nekdo mohl odkazat na problematiku posilani hromadnych emailu. je o tom nekde moznost neco si precist? standardni kecy o html emailu nemyslim, spis vlastni zkusenost, co nejaky tvurce uz resil, na co si dat pozor, apod. pripadne kdyby takovy program byl i placeny, bylo by to super.
panther
Profil
Brko:
na co si dat pozor
záleží, co všechno do toh očekáváš. Pokud to víš, není co řešit.

pripadne kdyby takovy program byl i placeny, bylo by to super.
co výše zmiňovaný mailchimp? Koukal jsi na něj, jestli by ti nevyhovoval? Případně si jej můžeš zkusit a na základě jeho funkčností si udělat vlastní rozhraní doplněné o další věci, které potřebuješ pro svůj konkrétní projekt.
Brko
Profil *
panther:
záleží, co všechno do toh očekáváš
No právě, že to tak úplně nevím :) ... potřebuju nějaké tipy jak to řešit. Třeba teď jsem objevil, že když příjemci zobrazím email, na který jsem to poslal, tak je menší pravděpodobnost, že mi pošle odhlášení z neregistrovaného emailu. To řeší částečně můj problém. Tak nějak jsem v koutku duše doufal, že je někde o této problematice článek, ale buď blbě hledám nebo prostě není. Všude se dočtu, že si mám dát pozor na kódování, že účinnost emailových newsletterů je 5%, ale o technickém řešení nic.

Mailchimp je klasický newsletter pro jednu databázi emailů. Já potřebuju 5 databází pomocí cronu spojit, vytřídit a udělat jednu :) .. toto neumí žádný komerční program :( ..

momentálně fakt řeším mazání lidí, kteří si nepřejí emaily dostávat. je to docela problém, protože se každou chvilku ocitne můj smtp na blacklistu a pošta padá do spamu. Dostat to z blacklistu je pak docela problém (trvá to dlouho).

musí přece někde existovat nějaké řešení "jak na to"? chápu, že to jsou cenné zkušenosti a většina lidí se o ně nerada dělí, ale přece jen ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0