Autor Zpráva
Nicolas
Profil *
Pěkné pondělí přeji. Mám prosbu, mohl by mě někdo navést na to jak udělat něco podobného jako je zde: http://www.c-fest.cz/ v hlavičce ale pomocí jQuery? Jde mi o načítání náhodných obrázků z několika složek (nebo jen jedné když to bude moc složité). Překrytí by bylo fajn mírná rotace už je bonus (za spoustu práce :-) ). Obrázky zřejmě budou veliké, tzn, že je bude potřeba nejdřív zmenšit a oříznout a jméno souboru bude pokaždé úplně odlišné. Flash bych moc používat nechtěl, leckdo ho má dnes zakázaný. Předem díky za nápady.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nicolase:
udělat něco podobného jako je zde
Asi nemyslíš nápis „This is alternative content“ :-)

Překrytí by bylo fajn mírná rotace už je bonus
Předgeneruj si rotované obrázky.

Obrázky zřejmě budou veliké, tzn, že je bude potřeba nejdřív zmenšit a oříznout
Předgeneruj si je zmenšené a oříznuté, není důvod tahat velké fotky.

Obrázky bych naházel do HTML, napozicoval přes sebe a použil bych setInterval na prohazování jejich pořadí, který by zároveň při každé změně nastartoval animaci měnící opacity (a filter:alpha(opacity)). I bez jQuery je to na pár řádků.

Jsi si jistý, že to nebude uživatele štvát? Cokoliv, co se mění, upoutává pozornost — je to cíl?
panther
Profil
Nicolas:
budes mit par obrazku, vsechny skryte a v setIntervalu je budes postupne jeden po druhem zobrazovat (pridavat tridu, ktera bude mit nastaveno display: block;).

Obrázky zřejmě budou veliké, tzn, že je bude potřeba nejdřív zmenšit a oříznout
to si udelej rucne v nejakem grafickem editoru. Zmenseni v PHP nebo prohlizeci nikdy nebude takove, jako v grafickem editoru (obrazky budou kvalitnejsi).
Nicolas
Profil *
OK tak postupně :-):

Chamurappi:
Asi nemyslíš nápis ‚This is alternative content‘ :-)
Zásah do černého :-)

Předgeneruj si je zmenšené a oříznuté, není důvod tahat velké fotky.
Toto je problém, fotky by se měly načítat z adresáře kam je uploadne uživatel, který ví že nahraje fotky do "galerie" (galerie samotná funkci pro zobrazení nových náhodných fotek bohužel nemá).

Jsi si jistý, že to nebude uživatele štvát? Cokoliv, co se mění, upoutává pozornost — je to cíl?
Je to jediné dynamické místo na stránkách v aktualitách. Myslím rozumné a jediné místo kde něco takového použít.

panther:
OK jdu si projít javscript, ať vím o čem je řeč :-D

Ještě by mě zajímalo jak vložit ty fotky automaticky (a náhodně) ze složky xy na serveru. Za předpokladu, že bych použil galerií vytvořené thumbtails už by ta velikost nebyla tak hrozná a nemuselo se to nijak zmenšovat a ořezávat. Nějaký nápad?

Oběma děkuji.
panther
Profil
Nicolas:
Ještě by mě zajímalo jak vložit ty fotky automaticky (a náhodně) ze složky xy na serveru.
serverovym scriptem (asi PHP) je vloz do stranky - vygeneruj si sadu obrazku. JavaScript si na server z klienta (prohlizece) nesahne, jestli jsi se ptal na tohle.

Pak bude postup takovy, jako mas popsano vyse.
Nicolas
Profil *
panther:
OK jdu na to. Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0