Autor Zpráva
StepanMatl
Profil
Ahoj všem kolegyním a kolegům :). Nedávno po mně chtěl jeden zadavatel implementovat na web Facebook komentáře. Nikdy bych nevěřil, že nad něčím tak triviálním (alespoň se to tak jevilo) strávím tolik času.
V podstatě jsem dodnes přesně nepochopil, jak a kde se má co udělat a nastavit, aby to bylo správně.

Tehdy jsem použil kód:

<div class="fb-comments" data-href="http://www.domena.cz/nejaka-url-clanku/" data-num-posts="2" data-width="470"></div>

Komentáře fungovaly, ale nezbavil jsem se pocitu, že je něco špatně. Po dalších hodinách googlení jsem se dočetl, že je nutné nejprve vytvořit přes Facebook Developers aplikaci, jejíž ID se pak dosadí do kódu pro FB Comments Plugin. Dnes jsem to tedy ještě testoval, vytvořil jsem aplikaci, dosadil na webu do hlavičky app:id a, to samé ID také do SDK kódu od Facebooku a zkusil přidat komentář.
Předpokládal jsem, že se pak objeví zde https://developers.facebook.com/tools/comments, jenže ono ne.

Jeslti to chápu správně, tak bez vytvoření aplikace budou odeslané komentáře na FB navždy někde existovat, dostupné pod adresou článku. Nepoznám ale, že byl přidán nový komentář (nijak mě to neupozorní).
A pokud si aplikaci vytvořím, tak by poté komentáře měly být v ní nějak dostupné, ne?

Jinde jsem zase četl, že je nutné udělat nejprve Facebook Stránku, ale ta spíše slouží k tomu, aby se na ni ukládali komenty z To se mi líbí boxu, ne?

Pokud jste někdo do tohohle Facebook systému pronikl, prosím, vysvětlete mi to, protože už mi z toho fakt hrabe.
Str4wberry
Profil
Co jsem vypozoroval, tak vytvoření a použití aplikace je právě k tomu, že lze komentáře moderovat, nastavit oprávněné uživatele nebo si komentáře stahovat k sobě do databáze. Že je na uvedené URL nevidíte, mě překvapuje, normálně tam bývají.
StepanMatl
Profil
A to že musím do data-href dávat celou adresu článku je normální?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0