Autor Zpráva
g2pay
Profil
Zdravím,

Zajímalo by mě jak se dá udělat "Mail Hosting", jak funguje atd,..
Například, když má člověk nějakou domenu atd,.. jak provede aby lidi mohli registrovat emalové schránky danné domeny a podobně...

Předem děkuji za vše
Amunak
Profil
g2pay:
U domény nastavíš DNS záznamy MX na nějaký mail server. Mám dobré zkušenosti s google apps / mailem, nekomerční verze je zdarma a nastavení je snadné.
g2pay
Profil
Amunak:
U domény nastavíš DNS záznamy MX na nějaký mail server. Mám dobré zkušenosti s google apps / mailem, nekomerční verze je zdarma a nastavení je snadné.

Takže, když to provedu, tak dá se nějakým způsobem naprogramovat aby u mě na webové stránce něco.cz, by si uživatel vytvořil emailovou adresu neco@neco.cz ...? Předem díky
Amunak
Profil
g2pay:
To zrovna google neumí, účty musíš dělat ručně a je to omezeno na 10 účtů (ale můžeš mít neomezeně aliasů, tedy jedna schránka může přijímat maily třeba z jmeno@example.cz prijmeni@example.cz i jmeno.prijmeni@example.cz). Pokud bys chtěl vyloženě poskytovat mail hosting, musel bys provozovat nějaký mailserver (což není úplně triviální záležitost), ale jde to. Potřeboval bys na to však nejen doménu, ale hlavně fyzický server (nebo VPS nebo tak něco) kde by běžel mail démon na přijímání a odesílání mailů. Vedle toho by byla asi nějaká webová aplikace (rozhraní) pro přístup k tomu démonu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0