« 1 2 »
Autor Zpráva
Hudy
Profil *
Ahoj.

Předělávám stránky a chtěl bych udělat textové menu místo obrázkového. Problém je v tom, že mi v FP 2003 nejde udělat efekt při přechodu myši přes jednotlivou položku. Když ponechám základní barvy hypertextového odkazu, tedy modrá a hover dám třeba oranžový, funguje to, ale jakmile dám základní barvu hypertextu třeba zelenou, už to nefunguje. Ví někdo jak na to ? Třeba radou pro FP nebo kódem, který bych zapsal aby to fachalo.

Děkuju.
bojars
Profil
Keď si dáš do hlavičky stránky:

<style>
a {color: green;}
a:hover {color: #FF9966;}
</style>

... nefunguje to?
Hudy
Profil *
BOJARS

Tak jsem to tak napsal a nic. Víš ja do teď dělal jen v FP 2003 a kód nezvládám, tak že ani nevím kam to napsat přesně.
Dero
Profil
Hudy: Pokud se mohu vmísit ... napiš to před toto: "</head>".
Hudy
Profil *
DERO

Jen se vmis, protože to je potřeba a já jsem rád za každou dobrou radu.
YoSarin
Profil
napiš to mezi <head> a </head> V případě, že se tam již tag <style></style> vyskytuje, tak to, co píše bojars vlož na konec tohoto tagu (bez značek <style> pochopitelně)...
takže na závěr to bude vypadat takhle:
<head>
<title>Titulek stránky</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=iso-8859-2">
<style>

... původní obsah ...

a {color: green;}
a:hover {color: #FF9966;}
</style>
</head>

YoSarin
Hudy
Profil *
DERO

Jo a to </head> tam mám na počátku 2x. Poprvé úplně jako první a pak za <title>Koudy<title>
bojars
Profil
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<html>
<head>
<title>Titulka stránky</title>
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1250">

<style type="text/css">
a {color: green;}
a:hover {color: #FF9966;}
</style>
</head>
<body>
<a href="#">Tu je obsah stránky a zároveň aj odkaz</a>
</body>
</html>

Skús si ten kód uložiť ako súbor "index.html", a otvor si ho v prehliadači.
Hudy
Profil *
YoSarin

RTAk jsem to udělal přesně podle tebe a nic. Zkusím to vložit ješte v PSPpadu a ne ve FP 2003.
YoSarin
Profil
Zvláštní... :-/
Hudy
Profil *
YoSarin

No co kdybych ti poslal tu stránku na mejlíka aby jsi se podíval a napsal mi kde je ten problém ?
Hudy
Profil *
BOJARS

Jj, v PSPadu to funguje úplně super. Tak a teď jak to hodit do tý mojí stránky.....
peta
Profil *
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menued2b.htm
Hudy
Profil *
BOJARS

To tvoje funguje super, ale jen pro jedno MENU. Jakmile to samé dám i pro další menu, které mám pod tím, samozřejmě s jinou barvou, obarví se mi nastejno i to horní.
bojars
Profil
Hudy
skús teraz toto:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>Untitled</title>
<style>
a.menu1 {color: green;}
a:hover.menu1 {color: #FF9966;}
a.menu2 {color: red;}
a:hover.menu2 {color: blue;}
</style>
</head>

<body>
<h5><a class="menu1" href="#">Tu je obsah stránky a zároveň aj odkaz</a> </h5>
<h5><a class="menu2" href="#">Tu je obsah stránky a zároveň aj odkaz</a> </h5>
</body>
</html>
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy Naše křišťálové koule nevidí do kódu tvé stránky. Pokud můžeš, hoď sem odkaz, nebo tu vlož kód.
Hudy
Profil *
BOJARS

OK, funguje to. Upravil jsem to pro 3 menu co mám pod sebou a jak to prosím tě teď zakomponuju do tý svý stránky ? Tamto tam mám nechat. Myslím to co jsi mi poradil před tím ?
bojars
Profil
Hudy tie štýly pre odkazy, ktoré som Ti napísal si vlož do tej hlavičky.

Znamenajú asi toto:

"class" je trieda. V štýloch ju zapisuješ tou bodkou pred názov triedy a v HTML kóde označením (napríklad) class="menu1".

Pre triedu menu1 som stanovil:

a.menu1 {color: green;} /*odkaz bude zelený*/
a:hover.menu1 {color: #FF9966;} /*po nabehnutí myšou bude odkaz oranžový*/

Pre menu2 som stanovil:

a.menu2 {color: red;} /*odkaz bude červený*/
a:hover.menu2 {color: blue;} /*po nabehnutí myšou bude odkaz oranžový*/

... takže urči si tie farby v tom štýle v hlavičke ako sa Ti hodí a potom v menu (ktoré dúfam už máš hotové) daj odkazom triedy podľa toho, ako chceš aby sa to menu správalo...
ghoss
Profil
Nechci ti nějak radit... ,ale měl by sis kompletně přečíst jakpsatweb.cz .... ;-)
Je načase postavit se na vlastní "kód" a opustit fp ... g
habendorf
Profil
bojars: Ne že by to co píšeš nefungovalo, ale je to velice nepraktické. Když v každém menu bude více odkazů, tak budeš psát pořád <a class="menu1" href="#"> do zblbnutí.
Takže třída se nastaví nějakému vyššímu elementu (u menu zpravidla <ul>), takže budeš mít <ul class="menu1"><li><a href=... (link už bez class) a v css:
.menu1 li a {}
.menu1 li a:hover {}
Hudy
Profil *
GHOSS

Ano o to se snažím, ale tupím civěním do Jak psát web se nic nenaučím. Znám se. Nejlepší je mít vedle sebe rádce a já abych to zkoušel a psal a tím se to nejvíce naučím :-)

BOJARS

Díky moc. Funguje to. Dal jsem do hlavičky to STYLE a pak jen pod udělaný menu kopčil <h5><a class="menu1" href="#">Tu je obsah stránky a zároveň aj odkaz</a> </h5> samozřejmě po úpravě podle toho, o jaký menu šlo.

Jen mi to teď háže řádek navíc pod odkaz a nejde to smáznout :-(
habendorf
Profil
Jen mi to teď háže řádek navíc pod odkaz a nejde to smáznout :-(

h5 {margin:0; padding:0;}
bojars
Profil
habendorf to je jasné, ale ide o člena, ktorý ešte stále robí vo Front Page poznať triedy a zvyknúť si na ne mu nie je na škodu.

Jen mi to teď háže řádek navíc pod odkaz a nejde to smáznout

je to (IMHO) tým tagom <h5></h5>. On má totiž defaultne nastavený margin. Takže ak chceš použiť na tie odkazy tento tag, tak si do toho štýlu v hlavičke dopíš:

h5 {margin-top: 0; margin-bottom: 0;}

a potom sa na to pozri.
Hudy
Profil *
HABENDORF

JSem naprostej začátečník v kód, dělám jen na FP 2003, tak že nevím kam to naťukat a v jakém tvaru, aby to nedělalo ten řádek navíc.
Hudy
Profil *
BOJARS

Zkusil jsem to a zatím to vypadá, že je to OK. Moc díky. Udělám to celý a napíšu, jak to šlape.
habendorf
Profil
Zkopíruj ten řádek někam mezi <style> a </style>
bojars
Profil
Hudy, no a teraz už vieš, kde sa píšu štýly, máš aj PPpad, takže si otvor svoju stránku v tom PSpad-e a skús sa pohrávať so štýlmi pre jednotlivé tagy, alebo odkazy v kóde podľa tohoto prehľadu vlastností:

http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html

... ako Ti radil ghoss.
Hudy
Profil *
VŠEM

Jste hodný. Díky za pomoc v začátku. Pro mě je nejlepší, když někdo vedle mě sedí, kdomto umí a můžu to vidět na vlastní oči. Koukáním na nějaké články se nic nenaučím.

Ještě jednou děkuju.
peta
Profil *
Hudy
proto jsem ti dal odkaz na ten editor, tam si dole nechas vygenerovat kod CSS, HTML a myslim, ze s tim vetsi problem nebude...
Hudy
Profil *
RADEK HRABŮVKA

Tak pak je Tvá křišťálová koule rozbitá :-))) Kód Ti mohu poslat, když budeš chtít.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0