Autor Zpráva
Frozen
Profil
Zdravím,
lze nějakým způsobem získat emaily z cizí emailové schránky? Případně z facebooku pokud je člověk připojen na FB? Někde jsem o tom četl, že z FB je to teoreticky možné po implementaci php knihovny FB do stránek a propojení s účtem.

A údajně yahoo a google umí také poskytovat emaily z Vaší schránky.

Nesetkal se s tím někdo z Vás?

Frozen
Rellik
Profil
Frozen:
A údajně yahoo a google umí také poskytovat emaily z Vaší schránky.
Myslím, že to může teoreticky jít, jen ze schránek od volodroidů, kteří někde zadali své údaje pro import kontaktů z mejlu. Např. facebook.. Nechápu, jak někdo normální tohle může udělat. V podstatě si zveřejní svoji emailovou schránku...

Jinak získat kontakty z cizí schránky je víceméně nemožné... A i kdyby se ti to náhodou podařilo (což asi nehrozí), tak pokud to dotyčný zjistí, může tě zažalovat za porušení ochrany osobních údajů. Nebo tak nějak...
Frozen
Profil
Samozřejmě, ze by to byla pouze podpůrné fce, kterou si použije sám uživatel, aby rozeslal svým známým info o tom kde je.
Joker
Profil
Rellik:
jen ze schránek od volodroidů, kteří někde zadali své údaje pro import kontaktů z mejlu. Např. facebook
Ano, to byl i můj nezapomenutelný první zážitek s Facebookem, kdy po registraci a přihlášení následoval dotaz na jméno a heslo k e-mailu.
Přemýšlel jsem, jestli to je nějaký vtip.

Frozen:
by to byla pouze podpůrné fce, kterou si použije sám uživatel, aby rozeslal svým známým info o tom kde je.
No, jak bylo zmíněno, třeba Facebook to dělá tak, že uživatele jednoduše požádá o přístupové údaje k mailu. Jinak to asi nepůjde.
Ale zjevně lidí, kteří na dotaz „Dejte mi jméno a heslo k e-mailu, abych Vám mohl prošmejdit seznam kontaktů“ někomu skutečně dají přihlašovací údaje k e-mailu není až tak málo, jak by se mohlo zdát.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0