Autor Zpráva
nevimcoo
Profil *
Dobrý den,
řeším drobný problém se stylováním seznamu.
Mám 3 seznamy vedle sebe a potřebuji aby byly na stejné úrovni (display: inline-block; - mám a funguje) a aby když jsou jinak dlouhé, tak byly nahoře na stejné úrovni a dole různě dlouhé ... Defakto jako patička zde: http://www.whitehouse.gov/

Živá ukázka podle potřeby, ale určitě to je něco jak primitivního že se nevyplatí vás s tim otravovat ...
jenikkozak
Profil
nevimcoo:
Z tohoto popisu a odkazu jsem nepochopil, čeho vlastně chcete dosáhnout.
pavuk
Profil
nevimcoo:
Na zmíněný stránce je v patičce šest divů. Každej má width:137px a float:left, tím pádem vzniknou jakýsi "sloupce" vedle sebe, ve kterejch je normální zmíněný <ul> (bez display:block)
peta
Profil
Na strance je jakysi obrazek. Kdyz zaroluji dolu, nic se nedeje. Neni tam tedy zadny seznam. Rolovatko vpravo ani dolu tedy neni ve FF funkcni.
Po zakazani css se tam objevilo more dat, ktere jsem nevidel. Ale bez css se to asi spravne nezobrazi a nevim, jak to vyvolat.

"Mám 3 seznamy vedle sebe a potřebuji aby byly na stejné úrovni"
Float?ul {float:left;}?
Tabulka?
"mám a funguje"
Funguje nebo to potrebujes? (pak se div, ze ti nikdo nerozumi)

"jsou jinak dlouhé"
Siroky nebo vysoky. Treti rozmer, dlouhy, neni. (pak se div, ze ti nikdo nerozumi)

"Defakto jako patička zde"
Ale paticka nema zadne seznamy vedle sebe.

Ceho chces vlastne docilit? Potrebujes zarovnat seznamy (UL) vedle sebe nebo polozky seznamu (LI) vedle sebe?
ul, li {display:inline;} ?
li {float:left;}?
http://www.slu.cz/fpf/cz/
(plozky v hlavicce a paticce)

A co treba priklad typu tohle mam a tohle chci? treba to tu graficky vypsat a ohranicit pomoci <> tlacitka pri uprave prispevku.
nevimcoo
Profil *
Dobrý den,
omlouvám se za můj předchozí příspěvek, asi vážně nejasný. Zjednodušeně jsem zjistil že to je obecně problém u seznamů vedle sebe. Mám tento kód:
<ul style="width: 137px; display: inline-block;">
  <li>Hello</li>
  <li>Hello</li>
  <li>Hello</li>
</ul>
<ul style="width: 137px; display: inline-block;">
    <li>Hello</li>
</ul>

Tak se seznamy zobrazí vedle sebe, tak jak mají, ale kratší seznam končí na stejném místě jako delší. Zatímco já potřebuji aby kratší seznam začínal tam co delší.

Za svůj předchozí příspěvek se omlouvám, psal jsem v rychlosti. Teď už si dám pozor.
Za jakoukoliv předešlou i nadcházející pomoc děkuji.
jenikkozak
Profil
nevimcoo:
Popis byl v pohodě; zmátla mě ukázka, na které v tu chvíli, kdy jsem se na ni díval, žádné seznamy v patičce nebyly.
Použijte float, jak navrhuje pavuk.
margin
Profil *
jenikkozak:
zmátla mě ukázka, na které v tu chvíli, kdy jsem se na ni díval, žádné seznamy v patičce nebyly.
Někdy se odkázaná stránka špatně načte, problémy s načtením stránky měl peta a také já.
Řešení tu máš, použít float.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0