Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

mám problém se kterým si nevím moc rady. Mám nějakou webovou stránku, která nabízí nějakou službu. Na stránce je možnost si objednat "předplatné" na 1 měsíc a formy jsou např takovéto:
1. free (zdarma)
2. level1 (100kč / měsíc)
3. level2 (200kč / měsíc)
4. level3 (300kč / měsíc)

pokud si uživatel objedná plán level2, a po 10ti dnech zjistí, že mu nevyhovuje a chtěl by přejít na plán level3, jak takovou situaci řešit? Z těch 100Kč mu za 10 dní zbyde jen nějakých 70Kč ale plán level3 stojí na měsích 300Kč. Rozpočítat těch 70Kč na několik dní z ceny plánu level3? Vystavit hned fakturu na celých 300Kč ale co pak s těmi 70ti?

Jak řešíte (nebo jak řeší tyto věci stránky typu github.com, kde taky takové plány mají) tyto sistuace? Kdy uživatel chce z jednoho předplaceného plánu upgradovat/downgradovat na vyšší/nižší?


Děkuji za tipy jak na to
panther
Profil
slovakCZ:
ono moznosti je vice.

Muzes povolit zmenu tarifu po uplynuti mesicni periody,
muzes to realizovat pomoci kreditu, ktere si budou uzivatele kupovat a z ktereho se bude kazdy den prislusna castka strhavat,
muzes vystavit fakturu na rozdilovou castku (300 - 70Kc),
...

Co bude v podminkach sluzby, to bude platit. Se vsemi vyse zminovanymi modely se muzes v realnem zivote setkat.
slovakCZ
Profil
diky za tipy.

muj projekt se priblizuje githubu (ne nabizenou sluzbou, ale spise tim zpusobem). Na githubu muze mit uzivatel v planu level1 2 repozitare, v planu level2 pak repozitare 3 (jen priklady, nevim jak to presne je) a tim padem:

1) take me napadlo, ale v tomto pripade to neni asi idealni reseni.. pokud by uzivatel mel plan level1 kde muze mit 2 repozitare a chtel upgrade na level2 kde muze mit repozitare 3 tak je asi potrebuje hned.. cekat 20 dnu na to, az vyprsi plan1 neni idealni. Tato moznost by se spise hodila k nejakemu online magazinu ktery vychazi 1x za mesic

2) forma kreditu je dobra, i to me napadlo, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze kazdy den jako uzivatel uvidim, ze mi kredit mizi (sice jen po korunach ale ubyva z meho uctu). Vcera jsem mel kredit 100kc, dnes jen 95kc.. to je samozrejme spravne, ale ja mam radsi, kdyz vim ze mi predplatne vyprsi to a to datum nez kdyz vidim ze mam uz jen 5kc..

3) to me nenapadlo, diky za tip.. o tom popremyslim na cigarete, ale trosku se tam bojim toho, ze uzivatel uhradi fakturu az po 14ti dnech (v posledni den splatnosti) a tam uz 300-70 platit nebude.. musim nad tim trosku zauvazovat, spis jen placam blbost :o)


Zatim mi nejlepe vychazi bod c.2 i pres to, ze se mi moc nelibi.. kredit (realne penize) by se daly prevest na cas nebo na nejake virtualni platidlo. misto: na uctu mate 70kc bude: ucet vyprsi za 10dni, kredity vpodstate zustanou, jen se budou prepocitavat na cas...


Zatim diky za nakopnuti, necham si to ulezet v hlave ale popremyslim.


T.
panther
Profil
slovakCZ:
Vcera jsem mel kredit 100kc, dnes jen 95kc
nemusis odecitat po dnech. Vcera jsi mel kredit 100Kc, dnes taky mas 100Kc (ale o den se priblizil konec periody, kdy se ti kredit odecte). Podle aktualniho stavu kreditu ti nebrani nic v tom, abys dopocital, kolik dni zbyva. Pri levelu 1 zbyva 27dni, upgradujes na level 2 a kredit ti vyzbyva nyni na treba 21dni (aktualni kredit / kredit potrebny na jeden den). Korunovemu stavu nebo virtualnim jednotkam se muzes vyhnout a uzivatelsky pracovat jen se dny, na ktere mas kredit k dispozici.
slovakCZ
Profil
panther:
super, dekuju za tip.. uz jsem to zkusil naprogramovat a funkcnost se mi libi, takze jeste jednou dekuju za rady, pomohlo mi to!


Tom

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0