Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

před chvíli jsem se s kolegou bavil o tom, že by rád na webu měl nějaká videa, která budou dostupná jen přihlášeným uživatelům. Nenapadá mě ale moc řešení, jak tyto videa zabezpečit aby se k nim nedostal nikdo jiný. Nahrávat na youtube/vimeo jako privátní video asi moc smysl nedává a pokud video bude na našem servru vložené přes nějaký JS/Flash player tak si uživatel může zobrazit zdrojový kód a video stáhnout. Dá se tato situace nějak řešit? Dá se vůbec video zabezpečit tak, aby ho uživatel nemohl stáhnout?

nedávno jsem viděl stránku, bohužel už nevím jak se jmenovala a tam měli placené tutoriály (jak pracovat s photoshopem, jak programovat v php......) tyto tutoriály byly buď PDF a nebo videa a byly dostupné jen pro uživatele, kteří si je zaplatili. Docela by mě zajímalo, jak řešit ochranu v takovém případě.


Máte s tím někdo zkušenosti nebo víte jak na to? Budu rád za tipy,


Děkuju.
Joker
Profil
slovakCZ:
Nenapadá mě ale moc řešení, jak tyto videa zabezpečit aby se k nim nedostal nikdo jiný
Jakto?
Vždyť je to úplně stejné, jako libovolný jiný obsah. Prostě se zkontroluje přihlášení a video se odešle jen přihlášenému uživateli.

pokud video bude na našem servru vložené přes nějaký JS/Flash player tak si uživatel může zobrazit zdrojový kód a video stáhnout
Pokud bude přihlášený, tak ano.

Pokud přihlášený nebude, adresa mu bude k ničemu.
Amunak
Profil
slovakCZ:
Taková ochrana neexistuje, pokud video jde přehrát, můžeš ho nahrát v nejhorším případě alespoň kamerou. Pokud bys takový záznam pak šířil, bylo by to nelegální.
Str4wberry
Profil
Platí zde totéž, co pro obrázky. Jediné 100% zabezpečení je nedávat daný obsah na web.
Joker
Profil
Amunak, Str4wberry:
Ovšem, jak jsem psal, samozřejmě není problém, aby video šlo i přehrát jen přihlášenému uživateli.
slovakCZ
Profil
Joker:
Ano, samozřejmě toto není problém, to je jasná věc která mě napadla hned na začátku, spíše mi šlo o to, zda to jde řešit třeba flashovým přehrávačem, který by video napozadí natáhl z databáze, kde by byl uložen jeho název. Nemám s flashem žádné zkušenosti, ale tuto logiku by teoreticky mohl obstarávat právě flash přehrávač aby se nedalo ze zdrojového kódu video vypátrat.. nevím ale, do jaké míry to je realizovatelné a zda je to vůbec vhodné/bezpečn.., byl to spíš nápad.
Amunak
Profil
slovakCZ:
Můžeš to video přehrávači předávat z nějaké unikátní URL, která po přehrání (nebo po nějaké době, třeba jednom dni) zmizí/změní se. Nezabráníš ale tomu, aby si video někdo stáhl a pak ho sám někam nahrál.
ShiraNai7
Profil
Opět zbytečná diskuse na téma jak zabránit uživateli stáhnout něco, co se fyzicky posílá do jeho počítače. Nelze. Vždy to jde obejít.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0