Autor Zpráva
pavel456
Profil *
Dobrý den. Předem říkám, že jsem začátečník.

Chtěl bych se zeptat, jak v dreameveru zajistím, aby menu nebo patička - obojí složeno z odkazů - bylo jednoduše editovatelné na všech stránkách? Mám na webu 50+ stránek a vkládat odkaz do menu ručně je peklo...

Čili mi jde konkrétně o to, co kam napsat na každou stránku kde je menu, tak, abych menu měnil jen jednou a u ostatních stránek se menu automaticky předělalo?
Amunak
pavel456:
Pokud na to Dreamweaver nemá vlastní funkci, můžeš využít serverové skripty (třeba PHP) a soubor includovat. O všech možných možnostech je taky článek na JPW.
pavel456
Profil *
Amunak:
pavel456:
Pokud na to Dreamweaver nemá vlastní funkci, můžeš využít serverové skripty (třeba PHP) a soubor includovat. O všech možných možnostech je taky článek na JPW.

Ten jsem si přečetl ještě předtím, než jsem založil tohle vlákno v domnění, že mi někdo popíše podrobnější návod, než je zmiňován v odkazu, co se týče možnosti dělat to přes dreamweaver... Pokud je někde na netu polopatický návod, za link bych byl vděčný.

Jinak JS používat nechci, s php jsem se zatím nesetkal, takže preferuju právě ten dreamweaver.
Amunak
pavel456:
Tak s Dreamweaverem ti bohužel neporadím, vůbec ho neznám. Ale v PHP je to skutečně tak jednoduché jak je to na jpw. Zkus si:

cokoliv.php
<p>Jedna z mnoha stránek co má dole menu...</p>
<?PHP require 'menu.php'; ?>

menu.php:
<div id="menu">menu... </div>

výsledek:
<p>Jedna z mnoha stránek co má dole menu...</p>
<div id="menu">menu... </div>

Include hodíš na všech padesát stránek a máš to, co chceš :)
pavel456
Profil *
Amunak:
Tak s Dreamweaverem ti bohužel neporadím, vůbec ho neznám. Ale v PHP je to skutečně tak jednoduché jak je to na jpw. Zkus si:

Zkoušel jsem:

do menu.php jsem dal <div id="header">...</div>

do stranka2.php jsem dal na místo, kde je jinak v html strankách <div id="header">...</div> <?PHP require 'menu.php'; ?>, ale stránka2.php mi neukázala header jako v případě html stránky.

Někde jsem slyšel, že na prohlížení php je potřeba nějakej speciální program - je to pravda? Případně kde dělám chybu?

PS.

Include hodíš na všech padesát stránek a máš to, co chceš :)
tím include myslíš <?PHP require 'menu.php'; ?> ?
mimochodec
pavel456:
tím include myslíš <?PHP require 'menu.php'; ?> ?
Ano, tím include myslel to require :) Jde o skoro identické funkce.

Někde jsem slyšel, že na prohlížení php je potřeba nějakej speciální program
K fungování stránek v php potřebuješ program php. Na běžných hostinzích to funguje, u tebe na počítači doma samo o sobě ne. Jestli ladíš u sebe, stáhni si nějaký balíček, doporučuji XAMPP.
pavel456
Profil *
mimochodec:
stáhni si nějaký balíček, doporučuji XAMPP.

xampp jsem (nevím proč) nerozchodil, tak jsem si při druhym pokusu nainstaloval jen apache. Zatím to vše běží jak má. Díky.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0