Autor Zpráva
Kolouch
Profil *
Články, jejich zobrazení v PHP a CSS zarovnání na střed
Kolouch
Profil *
Mám problém:
1.) Chci udělat stránky v PHP, mám databázi článků a šablonu dokumentu v XHTML, dobarveno v CSS.
Napsal jsem podle návodu na Linuxsoftu funkci pro otevírání článků z jiných souborů do <divu> s textem. Nefunguje. Zobrazuje vždy chybovou stránku. Poraďte prosím, jak to mám napsat, aby to fungovalo.
2.) Mám design udělán pomocí validního XHTML 1.1 a CSS. Používám tagy <div> a absolutní rozměry v pixelech. Mám hlavičku, levý a pravý sloupec a text umístěné v <divu> a tento <div> chci, aby se vždy zarovnal na střed.
JavaScript neumím, nemám rád a nepoužívám. Chci psát validní XHTML a používat pro celý design externí styly.
Předem díky za odpověď.
Hugo
Profil
Kolouch

Tak sem hoď tu funkci, třeba najdem problém.

ad 2)

width: 500px;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
zimmi
Profil
Myslím, že stačí jen margin:auto, popřípadě margin:0 auto; pro nulový horní margin
Kolouch
Profil *
Ta funkce:
<?php
function ukazclanek ()
{
// nadefinoval jsem ten $_REQUEST["clanek"] a porad to nefunguje
if ((string)$_REQUEST["clanek"]<>'') $mujclanek=$_REQUEST["clanek"]; else $mujclanek="uvod";
if (is_file("./".$mujclanek.".htm")):
$nazevclanku=$mujclanek.".htm";
require $nazevclanku;
elseif (is_file("./".$mujclanek.".php")):
$nazevclanku=$mujclanek.".php";
require $nazevclanku;
else:
$nazevclanku=$mujclanek.".htm";
require "notfound.php";
endif;
}
?>
v tom <divu> se pak volá ta funkce.
Kolouch
Profil *
Jinak díky mockrát za ten margin, to by mě nenapadlo a že s CSS umím celkem dost.
Hugo
Profil
Kolouch

mě ta funkce jede. Máš dobře cestu k těm souborům? Má apache právo číst ty soubory?
Kolouch
Profil *
V tom jsem se nehrabal, takže nevím, ale podívám se.
Kolouch
Profil *
K tomu zarovnání na střed, funguje to, jenže původně jsem používal absolutní pozicování, které ignoruje ten <div> na středu, ten by musel být absolutně pozicovaný, aby se ty sloupce zobrazily v něm, jenže tím zase odstraním zarovnání na střed.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0