Autor Zpráva
KolonicnyR
Profil
Dobrý den,

mám dotaz ohledně serveru, chtěl bych začít využívat nějaký server, kvůli podpře PHP přímo na localhostu. Ale měl bych k tomu větší požadavek, a to takový, že bych chtěl aby se na moji práci mohli dívat klienti, a to takovým způsobem, že jim zadám práva a oni se budou moci připojit přímo na daný projekt v mém PC. Něco ve stylu IP ADRESA / projekt. Tudíž bych to nemusel dávat nikde na internet. Vím, že kamarád to dělal přes Apache, ale jak netuším, zkoušel jsem to velice dlouho a bez úspěchu. Máte stímto někdo nějaké zkušenosti? Děkuji
Joker
Profil
KolonicnyR:
Řešil bych to normálním webserverem plus další vrstvou, která by zajistila ta přístupová práva.

Teoreticky by možná stačil .htaccess a povolení přístupu jen pro IP daného klienta.
Amunak
Profil
Stačí ti libovolný HTTP server. Problém může nastat max. v nějakém (hw) firewallu nebo třeba v tom, že nemáš veřejnou IP adresu (příp. přesměrované porty). Práva nastavíš nejsnáze asi přes htaccess (order deny,allow;deny from all; allow from localhost; allow from 123.45.67.89)
KolonicnyR
Profil
A pujde to i pres Wamp server?
Medvídek
Profil
KolonicnyR:
Určitě, sám takto jedu. PC mam strčenej na routeru v DMZ a doporučuji nějaký kvalitnější firewall, pokud máš mít PC strčenej ven.
KolonicnyR
Profil
Takze kdyz nekomu dam IP adresu tak se mi bude moct pripojit na local? Rekneme D:/web/ ?
Krakatoa
Profil
KolonicnyR:
Ano, pokud máš na svém pc veřejnou internetovou ip nebo ze zařízení, na kterém je veřejná internetová ip, směruješ port na port serveru na svém pc.
Joker
Profil
KolonicnyR:
Takze kdyz nekomu dam IP adresu tak se mi bude moct pripojit na local?
Pokud budou splněné dvě podmínky:
1. Daný počítač je viditelný z vnější sítě (viz Krakatoa)
2. Nastavení daného počítače (firewall, samotný webserver) umožňuje danému počítači se připojit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0