Autor Zpráva
Lukas18
Profil *
Dobrý den, hraju si trochu s webem a chtěl bych tam návštěvníkům dát možnost zvolit si jazyk ve kterém se stránka zobrazí ale nevím jak na to. Něco sem googlil, hledal sem na jakpsat web ale nemohu pořád nic najít. Na jak psat web je pouze změna css stylů ( kliknu na odkaz a přepíše se mi styl, web bude vypadat jinak ) - něco takového mám na mysli akorát pro jazyky. Do html bych psal něco jako proměné na které bych odkazoval v meta do externího souboru a jak by si někdo vyžádal kliknutím na odkaz jiný jazyk tak by se načetl jiný soubor s naprosto stejnými proměnými ale přepisem např v angličtině. Předem děkuji za odpovědi :)
mimochodec
Profil
Záleží na tom co umíš a jak velký je to web. Jestli máš webík o pěti stránkách, tak si prostě vyrob jeho kopii v angličtině a tady si pak nech poradit jen ohledně adres. Píšeš o proměnných v html, tak to nevypadá, že bys byl zrovna zběhlý v php, ale jestli máš ten web větší, tak se bez toho neobejdeš.
Lukas18
Profil *
V php mám jen základy a postupně se ho učím, jen sem chtěl vědět jesi to jde tou lehčí cestou :D V php budu mít trochu problém s tím načítáním toho souboru s překladem a pak s tím že když kliknu třeba na kontakty.php tak aby mi to zůstalo v angličtině a né v češtině :)
Každopádně díky za uvedení na pravou míru, myslel jsem že to jde přes to HTML ...
mimochodec
Profil
mimochodec:
Ještě abych upřesnil tu "kopii v angličtině". Myslel jsem tím kopie jednotlivých stránek a jejich začlenění do menu apod. Web může mít třeba adresy jako
www.adresa.cz/cz/stranka.html
www.adresa.cz/en/stranka.html
a obejdeš se bez php. Ale jestli těch stránek bude víc než několik málo, bez php se dost nadřeš. S php to navenek může vypadat stejně, ale uvnitř to bude efektivnější.
Lukas18
Profil *
Právě že to bude docela víc stránek který budou postupně přibívat a měnit se :/ ale něják to zkusím s tím phpčkem, snad něco vygooglovat. Dík za radu :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0