Autor Zpráva
bl0l
Profil *
Jak prosím udělám to že když mam takový kod v javascriptu aby po kliknutí se checkbox odškrtnut a z když zase kliknu na checkbox tak aby se checkbox zaškrtl dík.

<input type="checkbox" id="idcko" onClick="udelejNeco()" checked>
panther
Profil
bl0l:
aby po kliknutí se checkbox odškrtnut a z když zase kliknu na checkbox tak aby se checkbox zaškrtl dík.
na to nepotrebujes JavaScript, to je preci standardni chovani checkboxu. Funkci i bez JavaScriptu.
bl0l
Profil *
No právě že když tam mam tu událost onclick tak to nefunguje a ve funkci pouze zjištuji jestli checkbox zaškrtnut. Tak už nemam nervy stím zápasit a píšu sem... vždicky mě dostane nějaká triviální problém
Tori
Profil
bl0l:
Funkce pověšená na onclick by měla vracet true (tím řekne prohlížeči, aby pokračovat standardní reakcí na událost - zaškrtnul checkbox, načetl adresu odkazu, odeslal formulář atd.).
bl0l
Profil *
Vyřešeno omlouvám se že jsem předčasně vytvořil téma.

Měl jsem
if(option.checked = true)

A správně má být
if(option.checked == true)
peta
Profil
bl0l: Ten kod ale nikde nebyl v otazce napsany.
Viz Tori. Co tam ale napsane vidim je, ze tam nepouzivas return false. Takze tvuj onclick zmeni hodnotu checkboxu a po ukonceni onclick se spusti normalni funkce zaskrtavani, ktera hodnotu take zmeni. Takze se uzivateli jevi, ze se nic nedeje. A mam pocit, ze tohle chovani se projevuje ruzne v ruznych prohlizecich. Kazdopadne si to oprav tez.
Zrušení události

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0