Autor Zpráva
vuuul
Profil
Zdravím,

možná to tu už někde je, ale nepodařilo se mi to najít. Potřeboval bych mít jeden soubor data.txt, ke kterému by pomocí php přistupovaly i jiné weby, než ten, na kterém je soubor data.txt uložený. Lze to nějak jednoduše pomocí fopen(), nebo toto řešení není možné.

Předem díky za odpověď
panther
Profil
vuuul:
jako ze bys mohl na jakoemkoliv webu editovat jakykoliv soubor? Neprijde ti ta myslenka trochu zcestna, kdyz se nad ni zamyslis hloubeji?

Editovat na vzdalenem serveru lze, pokud znas pristupove udaje na FTP a pak pracovat s ftp_* funkcemi.


Ted jsem si uvedomil, ze jsem mozna pochopil spatne otazku: Pokud chces jen cist a nezapisovat (coz jsem myslel puvodne), bude ti stacit obycejny file_get_contents.
vuuul
Profil
panther:
to mi bylo jasné, že nemůžu editovat soubor bez toho, abych znal přístupové údaje FTP (to by to jinak vypadalo!)

na ftp funkce se podívám, díky :)
Joker
Profil
vuuul:
Přes HTTP nelze editovat soubor. Jiný web si ho případně může stáhnout, změnit a pak zase nahrát.
Což, pokud s ním bude pracovat paralelně více webů, přináší nutnost zajistit, aby si ho nepřepisovaly navzájem.

Ale šlo by to udělal tak, že jiný web by jen nějakému skriptu poslal seznam změn a měnil by to pak ten skript.
Záleží na tom, co je cílem.

Možná by bylo lepší použít databázi.
vuuul
Profil
dekuji za radu, uz jsem to vyresil :)
peta
Profil
Pomoci databaze se da pristupovat k tabulce jen zadanim spravnych udaju.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0