Autor Zpráva
Enngage
Profil
Ahoj,
rád bych udělal systém díky kterému si mohou zákazníci objednávat pizzu na internetu, chtěl jsem se zeptat jaký je nejlepší způsob dát si vědět, že zákazník si něco objednal a co nejrychleji to zpracovat. Klasicky mě napadlo, že se zašle smska, ale s tím nemám moc zkušenosti. Jdou zaslat lehce smsky přes např. PHP? Resp. je k tomu něco zapotřebí?

Děkuji za odpovědi
whoami
Profil
Já být Vámi tak si na pobočce (v restauraci) na jednom PC u kasy otevřu administrační část budoucí aplikace která bude v ajaxu zobrazovat v přehledné tabulce obědnávky.. Hned jak je někdo zadá přibude řádek.. Po kliknutí na něj by se Zobrazili detaily jako např.: obědnavatel, telefon na něj, email, a celá obědnávka + tlačítko progress a zrušit.. po kliknutí na zrušit by se řádek smazal.. a po kliknutí na "progress" by se podbarvil.. A až se obědnávka vypraví tak by se kliklo na hotovo.. a řádek by zmizel.. Co se týče sms tak nic spolehlivého není zadarmo.. cca korunu za 1 SMS.. proto bych Na váš telefon Odesílal souhrně obědnávky na které se nikdo např 10 minut nepodíval na webu. (nepřepl je do progress nebo nezrušil). A ještě by mohla být funkce že při kliku na progress se zákazníkovi odešle sms s infem o přibližném čase dodání..

A zapotřebí je někdo kdo to zprovozní a vyzná se v PHP a komunikaci s SMS bránou + zvládne udělat něco na způsob e-shop pro váš jídelní lístek..
Enngage
Profil
Díky, s Ajaxem mě to taky napadlo, jen jsem se bál, že obsluha bude příliš vytížená a nebude sledovat monitor u pc. Ale zkombinováním s smskou to zní velmi lákavě. Děkuji :)
whoami
Profil
Enngage:
Popřípadě kdyby jste potřeboval pomoci s implementací ozvěte se.. Něco podobného jsem již dělal..
Joker
Profil
Enngage:
obsluha bude příliš vytížená a nebude sledovat monitor u pc
Může být i nějaký zvukový signál při přijetí objednávky, když bude vhodně udělaný vzhled toho systému, budou nové objednávky rozpoznatelné i při letmém pohledu na monitor z dálky.
Nezapomeňte ještě na to, že by to mělo zobrazit nějaké upozornění pokud se dlouho nepodaří stáhnout data (nezaměňujte s tím, že server komunikuje, ale nejsou žádné nové objednávky). Aby se nestalo, že AJAX přestane AJAXovat, na serveru se budou hromadit objednávky a obsluha bude v klidu s tím, že žádné objednávky nejsou.

A ještě poznámka, jestli na tom bude dělat whoami, nenechte ho psát texty :-) (viz „Odesílal souhrně obědnávky“).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0