Autor Zpráva
outthere
Profil
Hezky den, Musim upozornit, ze nejsem v zadnem pripade clovek, co kdy programoval/ kodoval www stranky. Ale na skole jsem pochytal nejake zaklady a vim jak stranky nakodovat v (x)html prip. se i trochu orientuju ve validite.

No moje otazka je velmi prosta. Chtel bych si sam pro sebe navrhnout velmi obycejne stranky html + css. Stranky budou obsahovat text, obrazky, nejaky hezky layout, buttony (pujde o to jak ot vyresit validne pres hover). Oc mi ale jde?

Mel jsem kdysi na pc ze skoly hezky zpracovany a prehledne usporadany "muster"

1. Informace o jaky dokument se jedna (x)html
2. meta odkazy, favicon, zminka o autorovy, title, externi css styl
3. Body
4. ukonceni

Bohuzel tento krasne validne zpracovany dokument se mi nekde ztratil. Muj dotaz/ prosba tedy zni. Myslite ze by mi nekdo mohl poskytnout podobny dokument- dle ktereho bych se mohl odrazit. Dal uz si to nakodouju dle sebe sam. Ale potrebuji "odrazovy" mustek.

dekuji
panther
Profil
outthere:
<!doctype html>
<meta charset='utf-8'>
<meta name='author' content='Pepa Novak'>
<meta name='description' content='popis'>
<title>titulek</title>
<link rel='stylesheet' href='styl.css'>
<h1>Nadpis stranka</h1>
...
<!-- tady si vloz svuj obsah -->

Dalsi metatagy nepotrebujes, favicon, pokud je v rootu a je to *.ico, neni treba ji explicitne definovat.

3. pocatecni i koncova znacka jsou nepovinne, tu tez neuvadim
4. ukonceni ceho? Konec html, je stejne jako jeho zacatek , nepovinny (resp. znacka je nepovinna, element jako takovy existovat bude).

Uvedl jsem trochu ukecanejsi variantu, ale pouzit ji muzes. Vic skutecne neni treba.
outthere
Profil
to neni presne ono co jsem mel na mysli:( Nenachazi se na internetu nejaky "muster" ukazkova stranka nakodovana dle valid v xhtml? html + css? potrebuji se od neceho odrazit
Plaváček
Profil
outthere:

panther ti ale dodal pěkný mustr, co víc potřebuješ?
Joker
Profil
outthere:
to neni presne ono co jsem mel na mysli:(
Vždyť pantherův příklad je „ukazkova stranka nakodovana dle valid v html + css?“ (resp. CSS by se umístilo do styl.css), v čem přesně by to mělo být jiné?

Možná pro začátečníky by se hodilo být ještě o trochu ukecanější a dodat tam alespoň značku <body>. Mohli by chtít značce <body> nastavit nějaký atribut (např. CSS třídu) a být zmatení z toho, že v šabloně není (a kam vlastně patří).

Dodatek: Jinak by to podle mě byl dobrý bod do HTML FAQ, kdyby něco takového existovalo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0