Autor Zpráva
Rossko
Profil *
Dobrý deň.
Mám taký problém, robím chat a mám nastavené chat okno na display:none, pričom keď kliknem na priateľa, nastaví sa na display:block. Ako dosiahnuť, že ak prejdem na inú podstránku, teda napr do profilu a pod. aby toto okno ostalo bloknuté?
Ďakujem
Trejpa
Profil
Rossko:
Po změně ukládat stav (třeba do cookies) a v nově otevřené stránce ho opět načítat.
Rossko
Profil *
[#2] Trejpa
a jako uložím cookies cez javascript? ja tam mám len jednoducho
function openChat(id){
document.getElementById(id).style.display='block';
}

ako mám cez to uložiť cookie?
Trejpa
Profil
Rossko:
Ano, skriptem. Po načtení stránky vždy spustíš skript, který načte požadovanou cookie (nebo jen zjistí její existenci) a pokud je nastavena, spustí tvoji funkci openChat(). Funkce openChat() bude navíc nastavovat danou cookie. Předpokládám, že u tebe existuje i funkce closeChat(), ta bude v sobě zahrnovat i zrušení dotyčné cookie.

Jak se pracuje s cookies najdeš v javaskriptových příkladech.
Rossko
Profil *
No ani tak, ani onak dobre.. mám funkciu na zápis cookie aj na prečítanie cookie, tie fungujú, aj zapíše, aj dokáže vyčítať (overené cez alert) ale toto mi ani za svet nechce otvoriť ten div box s chatom po načítaní stránky:
function SpustiOkno(){
    if(ReadCookie('chatop') != ''){
    var id = ReadCookie('chatop');
        document.getElementById('chatovacka'+id).style.display='block';
        document.getElementById('chatovacka'+id).style.height='46%';
        document.getElementById('ludia').style.height='54%';
            nascrolluj();
    }
}
   SpustiOkno();

malo by to po načítaní stránky vyčítať cookie, ktoré je dajme tomu 3, potom by malo v pravom panely div box ludia, ktorý má výšku 100% zmeniť na 54% a otvoriť box chatovacka3 a nastaviť mu velkosť 46%, ale ani za svet

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0