Autor Zpráva
kokoss
Profil *
Ahoj, mám fórum pgames.cz
Potřeboval bych někde sehnat bbcode (celý panel - který bych namountoval) nebo jen bbcode na nějáké fůnkce - obrázky videa atd ...
Problém je, že když jsem vložil bbcode na youtube tak mi to nějáké video načetlo ale u některých videí to zůstalo bílé a nenačetlo se to ..
mám například video na http://www.youtube.com/watch?v=1-D62v7CBQk&feature=youtu.be a potřebuju aby se mi na to na mém fóru zobrazilo a mohli si to pouštět přímo na foru ... Jde mi hlavně o bbcode panel či bbcode na youtube - jiné funkce zatim ne .. hlavně to youtube či celý panel .. Díky .. :-)
Joker
Profil
kokoss:
Upřímně řečeno jsem z toho textu vůbec nepochopil, co vlastně chcete. Předpokládám, že nebudu sám.
Třeba co si představit pod namountovat panel?
Jak souvisí namountování panelu s vložením YouTube přehrávače do stránky?
Jak máme z popisu „nějáké video načetlo ale u některých videí to zůstalo bílé“ poznat, kde byla chyba?
kokoss
Profil *
tak 1. věc namountovat panel - nainstalovat (my to na škole tak říkáme)
2. jak to souvisí to nevím, já myslel, že když si nainstaluju nový panel tak už tam třeba bude to tlačítko youtube
3. já právě taky nevím co s tím je .. prostě je to bíle ..

Já tomu právě moc nerozumím, tak pardon :D


youtube přehrávač by byl pochopitelně skvělý .. ale jak a kde ho sehnat ?
Joker
Profil
kokoss:
youtube přehrávač by byl pochopitelně skvělý .. ale jak a kde ho sehnat ?
Přímo na YouTube je kód, který se má vložit do stránky.
Stačí si otevřít nějaké video, tlačítko „Sdílet“ a pak tlačítko „Vložit“. Objeví se HTML kód, který je potřeba vložit do příspěvku. Ten kód je vcelku univerzální, je to:
<iframe width="šířka" height="výška" src="http://www.youtube.com/embed/id videa" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Označené věci se mají nahradit:
Šířka a výška: Rozměry přehrávače, výchozí jsou 560 a 315. To budou asi pevně daná čísla.
Id videa se dá zjistit když návštěvník vloží jeho adresu, je to to za posledním lomítkem v adrese pro sdílení. Příklad: http://youtu.be/G2F_MrfdMLE.

Čili by vlastně stačilo z adresy vyndat id videa, zabalit to do toho HTML kódu a vložit do příspěvku.
kokoss
Profil *
Tak to jsem zkusil, ale marně. Nepodařilo se. Ukíže se to jako klasický text, nikoly video !
Neměl by se prvně přidat do fóra bbcode na to přehrávání ?
Joker
Profil
kokoss:
Nemá se to vkládat do příspěvku jako text, ale do HTML kódu stránky.

Jinak ale po bližším průzkumu jsem zjistil, že na daných stránkách je phpBB fórum a předpokládám, že dotaz tedy zní, jakým způsobem v phpBB udělat BB tag pro vložení videa z YouTube v přehrávači.
Tak jsem to dal do Google a vypadlo poměrně názorné video, jak to udělat.
kokoss
Profil *
Jo, to jsem myslel .. zkusím a ozvu se .. dík


Za 1. Je tam špatný odkaz. Takže neseženu tag. A za 2 tam jsou komenty, že nefunguje ..
Ivy
Profil
Zkus tohle. A kdyby to náhodou nefungovalo tak věz že phpBB má fórum na podporu a je tam několik vláken s bbcodama, včetně videí i jmenovitě youtube tak si to tam dohledej.
Petr_D
Profil
BBCode pro vložení Youtube Videa je zde.
Při vkládání kódu je nutné ignorovat hlášku o bezpečnostní díře použitím této části kódu {TEXT}.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0