Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím,

vyvíjím jeden bezdatabázový systém a potřebuji zjistit, jak bezpečně ukládat data a hesla do souboru, nejlépe tak, aby je nikdo nezjistil :) Chtěl bych, aby se s tím jednoduše pracovalo a zároveň by data neměla být zacryptovaná. Zkrátka chci zabránit tomu, aby si to kdokoli mohl přečíst z prohlížeče.

Díky za jakékoliv nápady.
fimmos
Profil
Na apachi jde nastavit třeba zakázané prohlížení adresáře... Souborů nevím...
Jinak se mi to nezdá moc bezpečny... Navíc nezacryptovany...
Charlie
Profil
Já právě hledám nějakou bezpečnou metodu.
Lukáš M
Profil
možná nastavit (chmod) atributy souboru tak, že k nim má přístup pouze owner (php skript - pokud ten soubor vytvoříš skriptem)? nevím, do unixu moc nevidím a volil bych raději ukládání do databáze. proč ti přijde složité s tím pracovat pomocí db?
Charlie
Profil
Lukáš M, mno, soubor vytvořím skriptem, určitě. Práce s databází je každopádně jednodušší, ale jak jsem říkal, chtěl bych to do souboru. Neptej se proč prosím :)
Fred
Profil
Máš takový můj tajný tip na mailu
Anonymní
Profil *
Obvykle stačí dát souboru příponu PHP, do souboru vložit php kód, který vypíše chybu "neexistující stránka" a citlivá data se nezobrazí, protože budou označena jako komentář /* data */.
Jediné co je třeba udělat navíc aby ovládací program načetl jenom data a php kódu si nevšímal.
Lukáš M
Profil
Charlie
v tom případě - ale neber mé slovo jako rozhodné a konečné - a nemlať mě, až to někdo hackne .) by mohl fungovat atribut 700 - plný přístup pro vlastníka souboru, žadný po všechny ostatní. ale pokud je tu unixář, lepší programátro nebo zkrátka nějaký guru, tak mě prosím opravte :)

jinak ptát se, proč to řešíš takhle se nebudu i když, konkrétní zadání (se všemi otázkami včetně "proč takhle") vede ke konkrétnímu řešení :)

Fred
a když už jste nás všechny poinformoval, že jste Charliemu poslal mail, nechcete se s námi podělit i o řešení pro budoucí generace? :)
Lukáš M
Profil
Anonymní
to je pravda - že mě to nenapadlo! :) nebo ještě lépe - jednoduše do toho souboru s heslem dát <? $heslo = "haha" ?> a includovat jej. pak je naopak dobře, že se zpracuje a nemusíte řešit, aby si volající skript nevšímal toho volaného :)
Fred
Profil
Ne
printf_jinde
Profil *
když už chce mít člověk jistotu, tak je dobré v datech ošetřit sekvence dat, které mohou ukončit datovou část a provést se, například když heslo bude: haha"; echo $heslo; $a=" nebo podobně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0