Autor Zpráva
ProkopS
Profil *
Zdravím,
potřebuji prosím poradit.

V případě, že bych měl klikací mapu a potřeboval bych po vytažení dat z databáze, kde by byly uloženy souřadnice 2 map(bodů) a tyto 2 mapy bych potřeboval spojit viditelnou (červenou) vzdušnou čarou, tak jakým způsobem je to nejlepší řešit/zda to vůbec jde?

Snad to není napsané moc složitě...

Příklad:
- mapa 50x50
- area 2x4y + area 38x29y
- Jak spojit viditelnou vzdušnou čarou? PHP? JS? CSS? Nějký odkaz? Příklad?

Děkuji za jakoukoliv radu
Sir Tom
Profil
ProkopS:
Také zdravím, vzdušná čára je vlastně úsečka a to je skoro přímka. Přímka je udána nějakým vzorcem p = ax+by (když je to úsečka, tak tam budou i nějaké podmínky). Stačí tedy za pomoci html, js, css vykreslit body, které splnují danou rovnici.
Str4wberry
Profil
Kromě generování jednotlivých pixelů čáry by šlo použít obrázek. Například si čáru daných parametrů generovat v PHP a potom ji umístit nad mapu; nebo by mohlo fungovat mít dva normální obrázky* (na jednom čáru šikmo nahoru a na druhém šikmo dolu), podle stoupání/klesání zvolit ten správný a měnit jim pomocí JS rozměry (deformovat je) v závislosti na rozdílech souřadnic.

Potom by ještě šlo použít <canvas> apod., ale to nebude chodit ve starších Explorerech.

*) Nebo vektorové, ale opět bude třeba řešit kompatibilitu mezi prohlížeči.
ProkopS
Profil *
To zní zajímavě, ale ten způsob přes PHP by byl asi dost náročný na vykonání, co? Generovat tolik bodů, popřípadě kdybych chtěl těch čar třeba 100, to by pak bylo vhodné asi cachovat, což?

Za <canvas> díky, to jsem nikdy neviděl ještě. :)

Díky za jakékoliv rady, přiblížilo mě to realitě :)
Str4wberry
Profil
Záleží na tom, co vlastně děláte. Podle toho bych volil způsob realisace. Pro případ, že by si uživatel chtěl mapu uložit by bylo třeba vhodné generovat čáry přímo do mapy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0