Autor Zpráva
IamNotThePlayer
Profil
Ahoj.

Doted jsem stránky zkoušel tvořit způsobem - vytvořím kód a až za běhu tam nahážu grafiku. Ted chci, ale vyzkoušet nařezání webu z psd šablony a něco jsem trošku nepochopil. Do photofiltru jsem si stáhl plugin pro práci s psd soubory. Chápu to tak, že si nakreslím výsledný vzhled webu. Mám nějáké menu, logo, atd..tak ho vyřežu a nakóduju do stránky. Je to asi fakt blbý dotaz, ale když mám pozadí webu nakreslené za těmi prvky menu a loga, tak ho musím mít nakreslené ještě jednou zvlášt, že? Jinak by to překrývali ty ostaní prvky. Fakt se omlouvám za blbý dotaz, ale nařezání šablony jsem ještě nezkoušel.
nevimco2
Profil
Sice nejsem grafik, ale z toho co jsem pochopil se pracuje s vrstvami. Každý element (pozadí, první nápis loga, patička) má být nakreslený na vrstvě která se pak dá oddělit a upravovat zvlášť.
IamNotThePlayer
Profil
Taky mě napadlo, že by to tak měělo fungovat, ale konkrétně ve photofiltru netuším jaký nástroj na ty vrstvy použít.
panther
Profil
IamNotThePlayer:
a existuje v tom pluginu do photofiltru vubec moznost s vrstvami pracovat? To si zkus zjistit na nejake strance o tom pluginu, ci webu/diskusi tvurce pluginu.

Asi by bylo dobre mit na pameti, ze PSD je format pomerne draze placeneho Photoshopu, tak se da ocekavat, ze jeho free alternativy nemuseji umet vsechno. Hovorim treba o Gimpu, ktery muzes taky zkusit. Je zdarma, umi jakztakz s PSD pracovat, tobe mozna bude postacovat. Vim, ze nektere veci, ktere umi Photoshop, neumel, ale to tebe ted v zacatku trapit nemusi. Ve vysledku bude, myslim si, lepsi nez photofiltr.
IamNotThePlayer
Profil
panther:
Díky Gimp vrstvy podporuje. Stáhl jsem si psd šablonu, na které je celá úvodní strana s texty, menu, apod..Zkouším jí nařezat, abych si to vyzkouešl. Jedna věc mě ještě zajímá. V té šabloně je nějáký Lorem Ipsum text. Jde ho normálně smazat, ale nejde přepsat tu vrstvu textu na jiný. Jak tohle řeší kodéři, když jim grafik pošle šablonu? Ten text tam už je a oni ho musí zkupírovat do html nebo je tam jen ukázkově, smažou ho a přepíšou do kódu? Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale zajímá mě jak funguje spolupráce mezi grafikem a kodérem.
panther
Profil
IamNotThePlayer:
text z PSD sablony nepotrebujes. Text je text a na webu mam byt jako text. Tu vrstvu s textem si skryj a pouzij pouze pozadi pod ni, je-li treba.

Pokud nejsou texty zname (treba pri redesignu webu jsou, alespon ramcove), pouziva se nejaky vyplnkovy. Mimojine jim grafik ukazuje, jak budou vypadat nadpisy, seznamy, tabulky, ... Grafik nebyva placen za to, aby vymyslel text. Ani koder.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0