Autor Zpráva
carlj
Profil *
Zdravím,

nemohu vyřešit problem s rozdílným zobrazováním webu. Web se zobrazuje tak jak má pouze v Chrome a IE, ale Mozilla si dělá jiný margin-top. Koukněte zde: http://stavebninyx.cz/plastove-trubky.html

Potřebuji to nějak nastavit, aby ta spodní část se zobrazovala vždy pevně v tom rámečku, který je zanesen v pozadí.

Vyzkoušel jsme všechny možnosti, které mi napadly, ale stále nevím.

Předem díky za rady.

CarlJ


na dalších podstránkách můžete vidět normálně napsanou tabulku do hlavní části, na podstrance http://stavebninyx.cz/plastove-trubky.html jsem to zkusil dát do vlastního div a pořád stejný problem, resp. správné zobrazování v mozille , ale v Chrome a IE to je špatný... Fakt si s tim už nevim rady
juriad
Profil
Zaděláváš si na problémy, když se snažít trefit na pozadí pomocí marginů vůči textu, to se ti nikdy nepovede. Stačí aby uživatel neměl nainstalovaný font a použil se alternativní, hned bude rozložení stránky jiné a nebude pasovat na pozadí.

Máš dvě možnosti:
1/ rozděl si stránku do oblastí (levé menu, hlavička, obsah, see-also, patička) a každé nastav position:absolute a hodnoty width, height, left, top
position absolute zaručí, že se obsah nikdy nepohne, navíc si ho posuneš s přesností na pixel

2/ předělej celý koncept stránky, tak aby neobsahovala jedno velké pozadí, ale každá oblast měla své pozadí (pozadí na sebe budou navazovat)
carlj
Profil *
Trochu jsem to poupravil, sice žádná perlička a možná i trochu "humpolácké" řešení, ale pro zatim to stačí...
juriad
Profil
U více než poloviny stránek ti stále "Dále by vás mohlo zajímat" nepasuje na pozadí; některé z nich jsou oddělené od sebe svislými čárami, jiné nikoli.
díval jsem se na stránku v FF14
panther
Profil
carlj:
druhá možnost, kromě toho, že užívatel nebude mít daný font a rozsype se ti to je, že bude mít zvětšené písmo v prohlížeči.

Na to tvé „pozadí“ přeci vůbec nepotřebuješ obrázkové pozadí, měl by sis vystačit s vhodně nastavenými bordery.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0