Autor Zpráva
Hvězdosvit
Profil *
Dobrý den, rád bych požádal o radu v následujícím problému.

Má webová aplikace obsahuje velké množství prvků formuláře typu TEXT. U těchto prvků typu TEXT je pro pohodlí uživatele nastaven atribut MAXLENGTH.

Mnoho těchto prvků typu TEXT je již naplněno daty z databáze, přičemž tato data dosahují délky MAXLENGTH. Prvky typu TEXT jsou "naplněny" a není možné do nich vepsat ani písmenko - pomůže jedině klávesa INSERT, která změní mód z vkládání textu na přepisování textu.

například takto: <input type="text" name="nazev" value="AHOJ" size="4" maxlength="4" />

Potíž je, že po každém odeslání stránky se tento mód vrátí do stavu vkládání textu a uživatele tak prudí, že před každým editováním prvního textového pole na nové stránce musí zmáčknout klávesu INSERT.

Je nějaký způsob jak donutit MSIE kódem ve webstránce, aby defaultně pracoval s textboxy v módu přepisování?

Aplikace je určena výhradně k použití v MSIE. Zkoušel jsem atribut CONTENTEDITABLE, ale nedává požadované výsledky.

Prosím poraďte,
Hvězdosvit


P.S. Díky Yuhů za tento web! Fakt válíš :-)[/b][b]
Fred
Profil
Nestačilo by Ti onfocus="if(this.value=='to_co_tam_je_z_dtb')this.value=''" onblur="if(this.value=='')this.value='to_co_tam_je_z_dtb'" Nejsem si z hlavy jist jestli tam má být == nebo =
Hvězdosvit
Profil *
Frede, Děkuji za odpověď, toto bohužel nestačí. Typická ukázka požití: v textu je třeba HOA 123-987 a uživatel chce přepsat substring 123 na 234 při zachování okolního textu. Výsledek je pak HOA 234-987.

Klávesa INSERT dělá přesně to, co bych potřeboval. Bohužel IE neudrží stav a vkládání/přepisování :-( přes request. Představuju si rešení v jednom z těchto způsobů:

1/ nastavit nějaký atribut
2/ změnit nastavení MSIE kódem stránky - tohle by asi nemělo jít... i když možná by to mohl jít MSIE nastavit podobně jako třeba když se webová stránka roztáhne na celou obrazovku... to jsem jen viděl, nevím jak se to dělá.
3/ jako asi dost složitej javascript, který by pracoval s puvodní value objektu a novou value objektu nebo s p;vodn9 hodnotou objektu a vstupem z klávesnice. Javascriptu bohužel rozumím pouze natolik, abych zhruba pochopil co jsi napsal.
Fred
Profil
Vyzkoušej si z tohohle threadu http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=10 516 ten předposlední skript, jestli by se to nedalo zkombinovat s tím co jsem napsal výše a použitím tabindexu.
Hvězdosvit
Profil *
reseni je zcela proste :-)))) (MSIE)

document.execCommand("Overwrite");
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0