Autor Zpráva
vodysm
Profil *
Zdravím, přemýšlel jsem jestli je možné vytvořit si jednoduchou aplikaci, kterou bych měl umístěnou na ploše a jednoduše, když ji otevřu mohu zakliknout jestli jsem dejme tomu
- online
- ofline
poté při vybrání jedné možnosti by se na danné stránce změnila hodnota z <img src="http://stranka.cz/online.jpg"> na <img src="http://stranka.cz/OFFLINE.jpg"> ..
Je něco takového jednoduchého možné?
Vím že by to potřebovalo ftp přístup, ale to není problém, spíš, jestli to vůbec jde.

Děkuji
mimochodec
Profil
Jde to. Napsat to lze v čemkoliv, co si dokáže říct o nějakou stránku s parametry. Na straně serveru potom musíš zajistit zbytek funkčnosti. Nejspíš budeš chtít, aby si to ten stav pamatovalo.
vodysm
Profil *
Ale potřebuji nějak nakopnout, pomocí jakého kódu, nebo jestli na to je i nějaký program?
Děkuji
Mike8748
Profil
vodysm:
jedna z možností:

1) na webu nebude img odkazující na online.jpg a offline.jpg, ale na php (či jiný jazyk) skript, který na základě určité podmínky vrátí obsah odpovídajícího obrázku (tím se vyhneš potřebě měnit HTML strukturu souboru jako takového a ani nepotřebujes FTP přístup potom)
2) dál na webu bude skript, který na základě GET parametrů někam uloží stav, na základě kterého má předchozí skript vracet správný obrázek.
3) "aplikace" na ploše se tím omezí v podstatě na dvě tlačítka, volající skript v 2, předá mu vždy odpovídající stav který se má na webu nastavit. tím se potom i dá "aplikace" zjednodušit na jednoduchou HTML stránku (samozdřejmě není problém napsat jednoduchou desktop aplikaci např. v C/C++, Delphi, Pascal..., která volání skriptu v 2 obstará)
vodysm
Profil *
takže jsem ztracen ..
mimochodec
Profil
vodysm:
takže jsem ztracen

Naopak. Už víš, že to jde a je to možné i bez přístupu k ftp. Potřebuješ k tomu nějaké vývojové prostředí, které umožní použití nějaké komponenty, která si dokáže říct o otevření stránky. Tvůj jediný problém je v tom, že žádný nástroj na vývoj aplikací nemáš, ale tos věděl. Tady na fóru je sekce Práce a zakázky, kam stačí napsat zadání a chvilku počkat na nabídky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0