Autor Zpráva
Eggo
Profil *
Ahojky prosím o radu, dělám web ale jsem začátečník. Začal jsem dělat web přes Divy a css příklad:
<div id="reklama">
<?php include("r.php");?>
</div>



<div id="logo">
<?php include("logo.php");?>
</div>
<div id="obal">
<div id="hornimenu">
<?php include("hornimenu.php");?>
</div>

<div id="obsah">
<div id="lmenu">
<div class="obsah">
Ale na různých prohlížečích to vypadá jinak, zvlášť na IE..
Dale jsem zkoušel přes tabulky a příklad:
<table><tr>
<td>Menší menu: </td><td><a href="/strana1.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 1</a></td>
<td><a href="/strana2.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 2</a></td>
<td><a href="/strana3.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 3</a></td>
<td><a href="/strana1.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 1</a></td>
<td><a href="/strana2.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 2</a></td>
<td><a href="/strana3.html" style="padding: 10px 5px;">Odkaz 3</a></td>
</tr></table>
<table><tr>
<td width="10%">reklama</td>
<td width="70%">hlavni obsah<br>text text text text text text text text text</td>
<td width="20%">menu2<br>test<br>test2</td>
</tr></table>

Podle několika lidí mi radilo abych se vakašlal na divy, že jich tam mám hodně a že to není dobré vůči načítání stránek, seo atd.. poradíte mi jakým způsobem tvořit základy webu? Díky


K první ukázce přikládám část css:
#logo {
    width: 1500px;
    margin: 50px auto 0 auto;
    text-align: left;
    border: 1px solid white;
  border-radius: 5px;
    overflow:hidden; 
        }

#hlavicka {
    padding: 10px;
    border-bottom: 1px solid Royalblue;
    }

#obal {
    width: 980px;
    margin: 50px auto 0 auto;
    text-align: left;
    border: 1px solid white;
  border-radius: 5px;
    overflow:hidden; 
        }

Moderátor Petr ZZZ: Odmazáno 261krát "text".
Rellik
Profil
Eggo:
že to není dobré vůči načítání stránek,
Právě že nejsou vhodné tabulky a ne divy. Takže kostru vytvořit pomocí divů. Tabulky můžeš používat pro tabulkové data -> většinou výpisy z DB. A kolik je na webu divů je víceméně jedno...
Davex
Profil
Tabulky používej jen na tabulková data a na rozložení stránky používej <div>y a CSS. S trochu odlišným zobrazením v různých prohlížečích se musí počítat už během kódování a je dobré průběžně testovat.
margin
Profil *
Ale na různých prohlížečích to vypadá jinak, zvlášť na IE..
Kód, který jsi sem dal bude ve všech prohlížečích, pokud budou ve standardním režimu (doporučuji používat HTML5 doctype, případně jiný doctype pro standardní režim), vypadat stejně,, s výjimkou zakulacených rohů, které starší IE neumí. Pokud máš nějaký konkrétní problém, můžeš se sem obrátit s dotazem.

A kolik je na webu divů je víceméně jedno...
Některé weby jsou přeDIVované, ale nezáleží na počtu DIVů, ale na tom, zda jsou smysluplně použité.
Od doby vymizely prohlížeče IE4 a NN4.x, není důvod používat tabulky na layout.

S trochu odlišným zobrazením v různých prohlížečích se musí počítat už během kódování a je dobré průběžně testovat.
Zpočátku bys měl zkouknout vzhled stránky po každé změně HTML/CSS, později získáš zkušenosti a nebudeš dělat kontroly stránky tak často.
Eggo
Profil *
Diky za rady, vrhnu se na <div>y..
Pro me je to prehledne a jednoduche, kdyz v budoucnu budu chtit menit barvy tabulek/zaobleni a dalsi veci mohu to udelat jednoduse pomoci css. :) Jeste jednou dekuji ;)
panther
Profil
Rellik:
tabulkové data -> většinou výpisy z DB.
to je dost zavádějící. Mohlo by to vyznít, že data z databázové tabulky mají patřit do HTML tabulky. Tak to rozhodně není, ani není pravda, že většina výpisů z DB do tabulek patří.

Eggo
vrhnu se na <div>y..
z této věty mě trochu až mrazí... nezapomeň, že existuje řada krásných elementů, div není všechno.
Miloš
Profil
Tak to jsem si vzpomněl na svůj dávný příspěvek k tématu:
Nadívaná husa je prima. Nadívaný web ne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
nezapomeň, že existuje řada krásných elementů
Ale blokových jich moc není. Na stavbu layoutu se <div> hodí pořád lépe, než řada krásných nových elementů z HTML 5.
panther
Profil
Chamurappi:
Na stavbu layoutu se <div> hodí pořád lépe, než řada krásných nových elementů z HTML 5.
nemyslel jsem jen na stavbu layoutu a už vůbec ne fíčurky z HTML5. Mou myšlenku pochopil spíše Miloš.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0