Autor Zpráva
Petr2
Profil *
Zdravím,
řeším jeden problém - vytváříme newsletter a potřebujeme poradit, jak nejlépe docílit toho, aby naše emaily server nezahodil.

Jediná možnost je asi rozkouskovat maily a posílat dávkově CRONem.
Ale ne každý hosting CRON má.

Napadá Vás elegantní řešení?
jenikkozak
Profil
Petr2:
Napadá Vás elegantní řešení?
Přechod na server, který buď poskytuje CRON, nebo neomezuje počet odeslaných e-mailů.
Rellik
Profil
Petr2:
jak nejlépe docílit toho, aby naše emaily server nezahodil
A to jich za den server odešle tolik, že překročí limit? Co jsem se teď schválně díval na hosting, kde mám stránky, tak má omezení 500 emailů denně.
Citace:
Omezení:
max. počet odeslaných e-mailů z webhostingu: 500 / den
max. počet odeslaných e-mailů přes SMTP server: 500 / den

Při pokusu o odeslání e-mailu nad stanovený limit:
funkce mail() v PHP vrátí false a zpráva je zahozena
SMTP server zprávu odmítne s chybovou hláškou informující o překročení limitu

Takže třetí varianta by byla, přejít na hosting, kde je větší počet odeslaných emailů na den.
Jan Tvrdík
Profil
Petr2:
IMHO je ideální tyhle problémy delegovat na někoho, kdo se tím zabývá profesionálně. Přečti si např. http://inspirationfeed.com/articles/business/top-5-places-to-find-the-best-newsletter-provider/ (nemám zkušenosti s ani jednou z těch služeb).
Radovan789
Profil *
Já osobně ještě používám php funkci sleep() nebo usleep() mezi jednotlivé cykly aby e-maily nebyli označeny jako spam a nebo aby smtp server neoznačil cyklující se požadavky jako DoS útok. Při použití sleep mi funkce mail vrátí méně false.
Petr2
Profil *
Napadlo mě ještě udělat to, že by se maily řadili do skupin např. po 500ks a posilat je jednou denne manualne jako davky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0