Autor Zpráva
dalik
Profil
Zdravím,
chtěl bych udělat, že když někdo příjde na úrčitou stránku s IE7, tak by mu tam vyskočila hláška pro aktualizaci nebo změnu prohlížeče. Lze to něják udělat? Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dalika:
K čemu to tomu člověku bude? Ty by sis snad nainstaloval jiný prohlížeč, když by ti to nějaká stránka řekla?
Trejpa
Profil
dalik:
Lze to něják udělat?
Ano. Nejsi první, kdo neumí nakódovat stránku pro všechny prohlížeče a hodlá svojí neprofesionalitou obtěžovat návštěvníky. Pro takové případy jsem napsal ukázkovou stránku Skript pro neschopné kodéry.
peta
Profil
A co, kdyz prohlizec updatovat nechci? Co, kdyz mam stary pc s ie5 a update neprovadim schvalne, protoze mam jen 20MB ram a jen update na ie7 by prinesl i service packy a zaplacal 100mb pameti navic?
Obtezujici hlasky nejsou resenim.

Mozna ti budou stacit podminkove komentare
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms537512%28v=vs.85%29.aspx
blaaablaaa
Profil
peta:
Ja je na webech obcas pouzivam - nizky pruh na vrchu stranky - podle me prilis neobtezuje a jen upozorni, ze by bylo dobre zastaraly prohlizec aktualizovat, je-li to mozne (+odkaz na popis jak na to). Web by se vsak mel i pres upozorneni funkcne zobrazit i na starsich prohlizecich.
peta
Profil
"+odkaz na popis jak na to"
A to je prave to, co jsi nepochopil. Obycejny uzivatel nema tuseni, zda jeho pc upgrade (update, instalace) prospeje nebo uskodi. Spousta programu vnucuje uzivateli istalaci toho, co nepotrebuje, nastavi updaty v nevhodnou dobu a pod (google toolbar, yahoo toolbar, ...)
blaaablaaa
Profil
peta:
Ja mu pouze nabizim moznost aktualizace (ne jiny prohlizec, jen odkaz na novejsi verzi toho jeho) - pokud ma zastaraly prohlizec, nejspis bude mit i nejakou starsi verzi systemu, ktera mu instalaci prilis nove verze nedovoli.
Joker
Profil
Ad [#5] blaaablaaa, ačkoliv obecně souhlasím s ostatními diskutujícími, nějaká stručná a ne příliš otravná informace ve smyslu, že návštěvník možná nebude mít dostupné všechny funkce webu, protože je jeho prohlížeč neumí (včetně případně odkazu na instalaci novějšího prohlížeče, nebo odkazu na stránku s nějakými informacemi), mi přijde OK.
Chamurappi
Profil
Reaguji na blaaablaau:
by bylo dobre zastaraly prohlizec aktualizovat, je-li to mozne (+odkaz na popis jak na to)
Mně by se hodil nějaký pěkný návod na downgrade Exploreru, protože vysvětlovat takový postup zákazníkům po telefonu je krkolomné. Nějaký nafintěný web jim vnutí novou verzi, pak jim nefunguje stará verze mého programu a zděšeně mi volají… a já jim buď prodám upgrade, nebo jim vysvětluji, jak se nové verze Exploreru zase zbavit.


Reaguji na Jokera:
Mně to přijde OK jen v případě, že vím, že problém opravdu vyřešit nejde, jako třeba u nedávno hodnoceného myscreen.cz. Většinou je to ze strany tvůrců stránek jen opruzování a lenost. A nedostatek empatie.
Joker
Profil
Chamurappi:
Mně to přijde OK jen v případě, že vím, že problém opravdu vyřešit nejde
Tak jsou věci, které se obcházejí těžko, například vypnutý Javascript.
Další problémy možná řešit jdou, ale nemusí být zřejmé jak. Můžu nějakou funkčnost implementovat X způsoby a pořád může přijít návštěvník s nějakým obskurním prohlížečem, který neumí ani jeden z nich. Třeba to v tom prohlížeči nějak vyřešit jde, ale může to být prohlížeč, o kterém jsem v životě neslyšel.
A třetí aspekt je, že web by měl být použitelný pro co největší okruh návštěvníků, ale nikdo nemůže autora nutit, aby u všech z nich vypadal úplně stejně. Autor webu má právo udělat někde řez kompatibility a říct, že nestráví 10 hodin laděním nějaké nepodstatné vedlejší funkce pro prohlížeč, se kterým na web chodí celkem dva lidi.

Čili s nějakým zastaralým prohlížečem může být web použitelný, ale vypadat jinak, než v moderním prohlížeči. Přičemž návštěvník může vědět, že na jiném počítači web vypadá jinak. Pak není úplně od věci mít někde informaci, proč vypadá jinak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
ale může to být prohlížeč, o kterém jsem v životě neslyšel
Takový nejspíš ani nepůjde dost dobře zacílit, abys návštěvníkovi vůbec mohl sdělit informaci o tom, co nefunguje.

Další problémy možná řešit jdou, ale nemusí být zřejmé jak.
Drtivá většina stránek je jednoduchá a řešení jsou zjevná, pokud člověk ignoruje propagandu modernosti. Když brouzdám s Explorerem 7, překvapuje mě, jak mizerně jdou nakódovat takové triviality jako dvojsloupcový layout nebo vodorovné menu.

ale nikdo nemůže autora nutit, aby u všech z nich vypadal úplně stejně
On ho nikdo nemůže nutit ani k tomu, aby byl použitelný. Nemalé množství „moderních“ zahraničních stránek Explorer 7 nekompromisně zasekne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0