Autor Zpráva
radovan1
Profil *
Dobrý deň
obraciam sa na Vás skusených, pozeral som si ako vytvoriť pekné url tuto na stránke a našiel som, že do .hatccess mám napísať
RewriteEngine On
#pokud je to zanorene v nejakem adresari, uvedte ho za /
RewriteBase /
#ignoruj vsechny opravdove adresare
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#ignoruj vsechy opravdove soubory (php skripty, obrazky, styly)
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#vsechno ostatni necha vygenerovat index.php (ten se musi rozhodnout podle promenne url, zda stranka existuje a jaky ma mit obsah)
RewriteRule ^(.*)$ index?page=$1 [QSA,L]

odkazy mám v tvare
<a href="index.php?page=uvod">Úvod</a>
a url sa mi potom zobrazuje nasledovne http://127.0.0.1/pokus/index.php?page=uvod
viete mi povedať čo robím zle ? veľmi rád by som sa dopracoval ku adrese http://127.0.0.1/pokus/uvod
Joker
Profil
radovan1:
viete mi povedať čo robím zle ?
Špatná adresa v odkazu. Odkaz by měl být:
<a href="/pokus/uvod">Úvod</a>
radovan1
Profil *
Joker:
na local hoste mi to nejde používam Easyphp-12.1 upravil som odkaz podľa Vás a vyhadzuje mi to :

Object not found!
The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
127.0.0.1
Apache/2.4.2 (Win32) PHP/5.4.6

na endore.cz, kde hostujem web mi to zase ide po úprave odkazu ako ste mi napísal,tak sa chcem to budúcnosti spýtať prečo to nejde na localhoste ?
Joker
Profil
radovan1:
prečo to nejde na localhoste ?
Tipnul bych, že na localhostu máte tu adresu jinak, není to localhost/ještěněcojiného/pokus/uvod?
dodatek: Anebo na hostingu máte jen /uvod a na localhostu to je /pokus/uvod

To je docela častá nepříjemnost, že adresa od kořene webu je jiná na localhostu a jiná na hostingu.
radovan1
Profil *
Joker:
tiež ma napdlo, že zle zadávam cestu na localhoste je to nasledovne absolútna cesta
pokus/pages/uvod.php
skúšal som zadať
<a href="uvod">Úvod</a>
<a href="/pokus/uvod">Úvod</a>
<a href="/pokus/pages/uvod">Úvod</a>
všetky varicie skončili vyššie uvedenou chybou

na servery to je
web/pages/uvod.php
tuto mám odkaz len <a href="uvod">Úvod</a> a ide to ako má
candiess
Profil
radovan1:
mod_rewrite povolen?

a nebude náhodou chyba tady?
index.php?page=$1“ chybí ti přípona :)
radovan1
Profil *
candiess:
prípona tam je neviem prečo ju tuto nemám, bez nej by to nešlo vôbec a kde alebo ako povolím mod_rewrite
candiess
Profil
radovan1:
ako povolím mod_rewrite
No na localhostu ,nevím jak EasyPHP, ale ve Wamp SERVERU, klikneš na ikonku, najedeš na apache moduly a zaškrkneš rewrite_modul. Na ostrém serveru by toto mělo být zaplé, pokud to teda není nějaký chudý server.
Davex
Profil
radovan1:
Pokud se skript nejmenuje index.php, ale jmenuje se uvod.php, tak bude příčina v tom. Univerzální pravidlo předává celou cestu z adresy do skriptu index.php, a když ten neexistuje, tak dojde k chybě 404.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0