Autor Zpráva
darkenius
Profil
Dobrý den,
potřeboval bych pro svůj web elektronickou peněženku - jako má například seznam, google, studentagency apod. Zaregistrovaný uživatel webu odešle částku na účet a podle toho se mu navýší kredit na webu. Z tohoto kreditu pak utrácí pomocí akcí na webu.

Nikde nic takového nemůžu najít a nejspíš ani nevím, jak přesně to pojmenovat. Poradíte?
whoami
Profil
https://www.gopay.cz/ a jejich API..
darkenius
Profil
Díky, ale nějak tam nemůžu najít to, co hledám. Tady se jedná o klasickou platební bránu pro veřejnost. Já potřebuji spíše virtuální kredit v rámci pouze svého webu, pro registrované uživatele. Převod prostředků stačí převodem na účet, nepotřebuji nějak široké možnosti platby.
Mike8748
Profil
darkenius:
na účtu si zapneš že chceš emailem zpravy při pohybu na účtu
pomocí CRONu budeš potom pravidelně spouštět např. php skript, který se přes imap připojí k dané emailové schránce a načte obsah emailu
z obsahu emailu např pomocí reg. výrazů zjistíš informace o platbě a zpracuješ to podle potřeby (např uživateli identifikovanému pomocí var. symbolu připíšeš u sebe kredit v částce odpovídající provedené platbě)

samozdřejmě PHP/imap/cron není jediná možnost, záleží co za technologie máš k dispozici
whoami
Profil
darkenius:
Předpokládám že máš uživatele v DB.. Tak si uděláš tabulku uživatelé_platby a tam manuálně nebo jak říkal Mike8748 a nebo přes api GoPay či jiné platební brány a to klidně i SMS budeš přidávat řádek např. s datem a částkou.. a když si něco za ty peníze koupí tak tam přidáš řádek s mínusovou částkou.. a zbytek prostředků je jednoduše součet všech částek které v této tabulce vlastní uživatel podle sloupečku uživatel_id.
darkenius
Profil
Super, to je ono. Díky moc za pomoc!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0