Autor Zpráva
kreejzak
Profil
Zdravím
mám takový malý problém s menu (tabulka) na stránce:

<table id="menu">
<tr>
<td class="off" onmouseover="this.className='on'" onmouseout="this.className='off'">page 1</td>
<td class="off" onmouseover="this.className='on'" onmouseout="this.className='off'">page 2</td>
<td class="off" onmouseover="this.className='on'" onmouseout="this.className='off'">page 3</td>
<td class="off" onmouseover="this.className='on'" onmouseout="this.className='off'">page 4</td>
<td class="off" onmouseover="this.className='on'" onmouseout="this.className='off'">page 5</td>
</tr>
</table>

potřeboval bych nějaký skript, který by to převedl na OnClick a něco jako "OnClickOut" ... hledal jsem na netu, ale nic kloudnýho jsem nenašel.
Díky za pomoc
panther
Profil
kreejzak:
který by to převedl na OnClick a něco jako "OnClickOut"
buď hledáš onkeypress/down/up nebo na první onclick nastavit třídu on, na další off (tzn. při kliku konktrolovat, která třída existuje a nastavit tu druhou).
kreejzak
Profil
mohl bych poprosit o trošku podrobnější vysvětlení ? ... tohle má co dočinění s javascriptem, ve kterym jsem v životě nic pořádně nedělal. Díky
panther
Profil
kreejzak:
podívej se na jakpsakweb.cz nebo kamkoliv jinam. Jaké události (všechno to, o čem se tu bavíme - onmouseout/over, onkey/xxx, ... se nazývá události) máš hledat víš.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
buď hledáš onkeypress/down/up
Píše o kliknutí. O klávesnici nepadlo ani slovo.
Poslat člověka hledat, aniž by bylo jasné, co vlastně chce, je docela petaidní :-)


Reaguji na kreejzaka:
Mohl bys lépe popsat, co chceš? Předpokládám, že hledáš skript, který by zajistil, aby třídu on měla vždy jen jedna položka, tedy při označení jiné položky zruší označení předchozí, ale nejsem si jistý. Pokud by ti stačilo rušit on při kliknutí úplně kamkoliv jinam, hodilo by se použít tabindex a onfocus + onblur.

Co to je za menu, že v něm nejsou odkazy?
panther
Profil
Chamurappi:
Poslat člověka hledat, aniž by bylo jasné, co vlastně chce, je docela petaidní :-)
nee, události :-) Minimálně si zjistit, jaké že události to vlastně máme k dispozici a podle názvu si z nich vybrat.

Píše o kliknutí. O klávesnici nepadlo ani slovo.
moje chyba. Nevím, jak mě napadla zrovna klávesnice.
kreejzak
Profil
díky za rady :)
Chamurappi :
jde o DHTML skrývané záložky.
A napsal si to dobře ... potřebuju mít třídu 'on' vždy jen na jedné položce ... a když kliknu na jinou, tak aby byla zase jenom na ní :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0