Autor Zpráva
TheTony
Profil
Zdravím,

mám takový menší problém. Už dlouho si lámu hlavu nad jednou věcí. Chtěl bych udělat něco jako systém úrovní, kterej by fungoval více méně plně samostatně, ale abych to lépe popsal.

Dejme tomu, že máte uživatel má přístup ke třem druhům schopnostem, aktuálně se však nemůže naučit nic. A jakmile získá level 1, tak se podle toho upraví hodnota těch schopností, které se může naučit.

Chtěl bych to udělat přes JavaScript a proměnnou, jednoduše level bude například proměnná l a v závislosti na její změně se budou měnit ta čísla, problém je v tom, že netuším, jak přesně mám napsat ten script a hlavně mám problém v tom, že to číslo je napsané v podstatě jako <span id="schopnost_1">0x</span> a já netuším jak lze pomocí JS měnit hodnotu spanu (pouze druhů inputů). Někdo nějakou radu prosím?
Davex
Profil
TheTony:
netuším jak lze pomocí JS měnit hodnotu spanu
var promenna = 42;
document.getElementById('schopnost_1').innerHTML = promenna;
peta
Profil
<script>
var lvldata = [
[1,2,3,4,5],
[4,5,6,7,8],
[11,12,13,14,15],
[22,33,44,55,66]
];

function objGet(x,d=document)    {return d.getElementById?d.getElementById(x):d.all?d.all[x]:d.layers?d.layers[x]:null;}

function zmen()
{
var l,i;
l = objGet('lvl').value * 1;
if (lvldata[l]) for (i=0;i<lvldata[l].length;i++) objGet('att'+i).innerHTML = lvldata[l][i]
}
</script>
<input id="lvl" value=0 onkeyup="zmen();" onblur="zmen();">
<div>Attr 1: <span id="att0"></span></div>
<div>Attr 2: <span id="att1"></span></div>
<div>Attr 3: <span id="att2"></span></div>
<div>Attr 4: <span id="att3"></span></div>
<div>Attr 5: <span id="att4"></span></div>
<script>zmen()</script>
Zkus venovat zbyvajici cas prostudovanim prikladu JavaScript -- příklady
TheTony
Profil
Davex:
var promenna = 42;
document.getElementById('schopnost_1').innerHTML = promenna;

Díky moc, tohle mi dokonale pomohlo. Peto i tobě děkuju za snahu, ale stačilo mi to od Davexe ^^

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0