Autor Zpráva
excel-lama
Profil *
Dobrý den,

už asi 4 hodiny pátrám potom, jak porovnat jeden den s více dny. V praxi to je tak, že mám ve sloupci A 1.1.2012 až 30.1.2012 a ve sloupci B mám např. 5 různých datumů pod sebou jako např. 7.1.2012, 19.1.2012, 21.1.2012, 25.1.2012, 27.1.2012. Teď chci v dalším sloupci C udělat podmínku, aby mi to vyhodnotilo, zda je datum ve sloupci A ve sloupci B. Když to napíši takto:

=když(A1=B1:B5;"vyhovuje";"nevyhovuje";)

tak to nefunguje :-/ dnes jsem se po dlouhé době musel "spřátelit" s excelem a ne a ne mi to fungovat. Hodně jsem si toho dohledal, ale tady jsem v háji.

Na co to potřebuji? V jednom listu mám výpis dnů v roce, které jsou o víkendech a pak mám list ve kterém jsou jednotlivé dny v měsíci a potřebuji aby když je některý ze dnů víkend, aby mi to jednoduše vypsalo ve sloupci "víkend" hodnotu "ano", případně hodnotu "ne".

Jak to znám, bude to triviální záležitost, ale já už fakt nevím co zkoušet.

Mockrát děkuji za radu zkušených.

Pablo
Sir Tom
Profil
excel-lama:
Také dobrý den,

je to funkce POZVYHLEDAT, resp. VYHLEDAT.
excel-lama
Profil *
Dobrý den,

=VYHLEDAT(A1;C1:C10;"ano")

vypíše mi to #HODNOTA!

:(

Pablo
Sir Tom
Profil
excel-lama:
V té nápovědě je tvůj problém vyřešen, ale možná budou lepší tyto funkce:

=KDYŽ(COUNTIF(A1:A5;B6)=0;"není tam";"je tam")

Funkce COUNTIF v poli A1 až A5 hledá hodnotu B6 a vrátí počet nálezů. Pokud vrátí 0 (tzn. nenajde, žádnou shodu), pak v poli se hodnota z B6 nenachází. V opačném případě se tam nachází.
Mistr
Profil
excel-lama:
Zkoušel jsi funkci SVYHLEDAT? Ta by měla, pokud jsem to dobře pochoopil, žajišťovat to, co potřebuješ.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0