Autor Zpráva
Sir Tom
Profil
Ahoj,

vytvářím jeden výukovou aplikace pro střední školu a od klienta jsem dostal požadavek, že by si přál, aby tato aplikace mohla být i offline a aby se dala přenášet mezi PC, u kterých není internet. Aplikace tedy bude online, ale i možná offline. Samozřejmě, že jsem argumentoval, že internetové aplikace být offline nemůžou, ale slíbil jsem, že se pozeptám, jaké jsou možnosti přenosu on-line aplikace na stav offline.

Existuje tedy něco, nějaká možnost, která by umožňovala prohlížet si PHP a MySQL aplikaci offline? Napadlo mě jedině zkusit najít nějaký portable server, kde se dá PHP a MySQL spustit, ale to se mi zdá jako dost blbé řešení.

Znáte něco takového? Nějaký postup jak na to...
DJ Miky
Profil
Je ta aplikace nějakým způsobem interaktivní? Nebo je PHP+MySQL použito jen ke správě obsahu? V takovém případě by byla možnost použít aplikaci typu WebHTTrack na stažení celého webu do offline podoby (statické HTML).
DarkMeni
Profil
Záleží na tom, co to php řeší
Snad všechny funkce, který umí php, je možný dopsat i pro js
A když si ta aplikace musí mezi stránkama něco pamatovat, tak můžeš použít cookies
Jinak jestli to je něco jako učebnice nebo tak něco, tak můžeš obsah, kterej by si jinak tahal z mysql, v nějakým formátu přepisovat do js souboru (v případě dynamického webu) nebo rovnou do html

Takže to de vyřešit přepisem do javascriptu

Pokud ta aplikace teda nevyžaduje:
- zabezpečené přihlašování se žáků
- testy (i když ty výsledky by nějakým šifrováním šlo schovat taky)

protože zdrojovej kód javascriptu je snadno zobrazitelnej
(php, když má k němu někdo přístup, tak taky, ale když sou ty data v mysql, tak je to těžší, ale zase - ne nemožný - takže zabezpečit offline aplikaci je hodně těžký)
Sir Tom
Profil
DarkMeni:
Zabezpečení mě netíží.

DJ Miky:
Jediná interaktivita spočívá v tom, že je možné sdílet s ostatními další informace, což ale bez internetu stejně nebude fungovat. Díky za WebHTTrack - už jsem tento program několikrát použil, ale momentálně jsem si na něj nevzpomněl.
Aplikace funguje tak, že podle kliknutí na určitý odkaz se z db načte aktuální text do nějakého <iframe>. Toto obejdu tím, že data budou načtená už přímo v HTML. Díky za nakopnutí na myšlenku.
Tori
Profil
Sir Tom:
Jestli máte v DB seznam stránek/URL (nebo ho umíte vygenerovat), je možné je postahovat i jen skriptem (já jsem použila v podobném případě cURL kvůli nutnosti přihlášení, ale stačí i file_get_contents).
Rellik
Profil
Sir Tom:
internetové aplikace být offline nemůžou
Ale můžou. Slouží k tomu php server, který je dělaný přímo pro tyto účely - server2go ;-)
Sir Tom
Profil
Rellik:
Jejda Mankote! :) O server2go jsem vůbec nevěděl... To bude nej řešení! Díky!
Tori
Profil
Sir Tom:
To bude nej řešení!
Záleží jaké jsou požadavky na kompatibilitu aplikace. Např. server2go poběží jen na windows, uživatelé s jinými oper.systémy budou mít smůličku. Taky bych ověřila, jestli spuštění serveru z CD-ROMu nebude vyžadovat (specielně ve Vistách nebo na školních PC) nějaké vyšší oprávnění, než má běžný uživatel.
Sir Tom
Profil
Tori:
To určitě otestuji a prověřím. Požadavky na kompatibilitu jsou velmi mírné (vlastně zatím žádné). V podstatě se jedná o projekt, ke kterému studenti vypracují informační panely, nafotí fotky, vytvoří workbooky a já k tomu dělám jenom webovou aplikaci, která bude primárně on-line. Jediný požadavek byl, aby toto všechno se dalo přenášet na CD-ROMech mezi školami, protože (ač je to k nevíře), některé školní PC, které jsou připojené na dataprojektor nejsou připojené k internetu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0