Autor Zpráva
blackkaty
Profil *
Když mam tabulku přez celou stránku, jde to udělat nějak, aby se mi zobrazilo uprostřed to, na co mam odkaz v levém sloupečku??? Prosím o vysvětlení jako pro blbce. trochu v tom plavu.
bojars
Profil
blackkaty:
ak si naozaj začiatočník, tak Ti neostáva nič iné, ako tú prvú stránku použiť ako šablónu a po kliknutí na odkaz otvoríš vlastne druhú, identickú stránku (zo šablóny) s iným obsahom v strede...
habendorf
Profil
Uprostřed budeš mít img s idéčkem, na onclick vlevo budeš měnit src toho imgu.

document.getElementById('nevolte_socany').src="blabla.jpg";

Jo, teď koukám, že tam asi nemá být obrázek. Má-li tam být text, pak bude ve spanu a měnit budeš innerHtml:
document.getElementById('nevolte_socany').innerHtml="proště nějaký text";
pyty
Profil
blackkaty
to chces len ako nejake spestrenie stranok, alebo v tom chces robit cely web ???

PS: toto je moj 300 prispevok :-)
Yuhů
Profil
habendorfe, předpokládám, že řešení rozhodně nemělo být javascriptem. Podle mě nejlépe odpověděl bojars.

Ono je těžké zpočátku pochopit, že se menu musí vlastně vložit do každé stránky.
habendorf
Profil
Možná to scriptem být nemělo, ale je to zdaleka nejjednodušší. Místo dvaceti stránek si tazatel udělá jednu, to je podle mě docela úspora námahy. A toho scriptování zas tak moc není.

blackkaty: Vyber si sám, já ti nabízím tohle řešení, na všechno ti bude stačit jediná stránka. Je to jen kostra, přizpůsobit si to musíš sám.

<table border="1">
<tr>
<td>
<a href="#" onclick="document.getElementById('idecko').innerHTML='Nevolte socany'"; return false>
Socani?
</a>
<br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('idecko').innerHTML='A komunisty už vůbec ne!!!'"; return false>
Komunisti?
</a>
</td>
<td>
<span id="idecko">Zde je text zobrazený dokud se na nic neklikne.</span>
</td>
<td>
Tady je nějaký neměnný obsah pravého sloupce
</td>
</tr>
</table>
Yuhů
Profil
hezký skript, ale z hlediska údržby webu strašně nepraktický. Dokud nám původní tazatel neupřesní, jak to myslel, je zbytečné v diskusi pokračovat.
habendorf
Profil
Yuhů: Můžeš mi prosím vysvětlit proč je nepraktický? Já se nehádám a věřím tomu, jen bych to chtěl vysvětlit. Jsem začínající amatér.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0