Autor Zpráva
Zdeny
Profil
Zdravím,
potřebuji nakopnout jak řešit následující situaci: Tvořím web restaurace, kde bude stránka s týdenním menu a potřebuji, aby se mi z této stránky vzal vždy konkrétní den s denním menu a to se mi ukázalo na hlavní stránce. Takže na hlavní stránce, bude vždy aktuální menu pro daný den, a abych to nemusel každý den přepisovat, chci, aby se tyto data brala ze stránky s týdenním menu automaticky. Problém je, že dobře ovládám jen html a css, orientuji se v js a teď sem se vrhnul do php, kterým by to určitě řešit šlo, ale bez ukázky nějakého podobného příkladu nebo ukázky stěžejních věcí to nezvládnu. Nechci po vás celou situaci vyřešit, ale chci poradit jakým směrem se začít ubírat a pokud víte o nějaké funkční ukázce budu vděčný. Moc díky!


teď mě napadlo,že bych ty data vlastně mohl čerpat z externího souboru jen, to by zřejmě bylo jednoduší..
jenikkozak
Profil
Zdeny:
Používá se na ukládání týdenního menu databáze, externí soubor, nebo se vždy napevno napíše na stránku s týdenním menu?
Zdeny
Profil
napevno se napíše na stránku s týdenním menu.. Pořád o tom přemýšlím, že vlastně stránka s týdenním menu s tím nemusí mít nic společného a každý den zvlášť napsat do externího souboru a pak jednotlivé soubory podle dnů v týdnu volat, jak, ale pak vyřešit, aby tam dané menu, bylo jen příslušný den, pomocí js.. Poraďte co bude nejlepší.
jenikkozak
Profil
Zdeny:
Pro usnadnění se to dá udělat tak, že by se jednotlivé dny ukládaly do souborů, které by byly pojmenované datem. V PHP by se zjistilo aktuální datum, s jeho pomocí by se vybral patřičný soubor a vypsal na úvodní stránku. V PHP to bude jednodušší než v JS.
Zdeny
Profil
<?php
$vypis_po = readfile("menu_po.txt");
$vypis_ut = readfile("menu_ut.txt");
$vypis_st = readfile("menu_st.txt");
$vypis_ct = readfile("menu_ct.txt");
$vypis_pa = readfile("menu_pa.txt");

$datum = date (Y.m.d);   /*zjisteni aktualniho data*/

$datum_po = 20121217;
$datum_ut = 20121218;
$datum_st = 20121219;
$datum_ct = 20121220;
$datum_pa = 20121221;

if ($datum == datum_po) {
  echo "$vypis_po"; 
  }
if else ($datum == datum_ut) {
  echo "$vypis_ut";
  }
if else ($datum == datum_st) {
  echo "$vypis_st";
  }
if else ($datum == datum_ct) {
  echo "$vypis_ct";
  }
if else ($datum == datum_pa) {
  echo "$vypis_pa";
  }
else echo "O víkendu denní menu bohužel není."
?>
Takhle jednoduše to asi nepujde, co? Do tajů php sem nakoukl teprve minulý týden, tak mě hned neukamenujte, že je to blbost :)
Joker
Profil
Zdeny:
Proč tak složitě (když pomíjím chyby v tom skriptu)?

By stačilo, kdyby se denní menu ukládalo do normálního textového souboru pojmenovaného třeba rok_měsíc_den (2012_12_01.txt, 2012_12_02.txt atd.) a PHP by bylo:

// kdyby soubory byly v adresáři denni_menu, např.: denni_menu/2012_12_15.txt
$nazev = "denni_menu/".date("Y_m_d").".txt";
if(is_file($nazev)) include($nazev);
else echo "Pro tento den není denní menu zatím zadáno.";

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0